Světové ekonomické fórum prohlásilo, že dramatický pokles světové populace je „dobrý pro planetu“, protože „méně duší na Zemi znamená méně znečištění“.
Podle vysoce postavené představitelky WEF pokles porodnosti na celém světě v kombinaci s prudkým nárůstem úmrtí po zavedení depopulačních vakcín pomůže naší planetě vyléčit se z desetiletí klimatických změn způsobených člověkem:
Oxfordská profesorka Sarah Harperová je velmi mocná osoba. Článek v Telegraphu, který cituje její názory, zapomněl zmínit, že působí v Radě pro globální agendu o stárnoucící populaci Světového ekonomického fóra.
Summit.news píše: Profesorka Harperová je nadšená nedávným poklesem plodnosti. Pro Telegraph řekla: „Myslím, že je dobře, že země s vysokými příjmy a vysokou spotřebou snižují počet dětí, které mají. Vidím to docela pozitivně.“ Akadečka uvedla, že klesající porodnost v bohatých zemích pomůže vyřešit „všeobecnou nadspotřebu, kterou v současnosti máme“, která má negativní dopad na planetu.
A co je nejdůležitější, pokles porodnosti povede ke snížení emisí CO2 v bohatých zemích, zdůrazňuje profesorka Harperová: „Výzkum zjistil, že bohaté země mají tendenci mít mnohem větší uhlíkovou stopu než chudší země, protože bohatí lidé si mohou dovolit kupovat více zboží, více cestovat a dělat jiné činnosti, které generují emise. Podle údajů Světové banky byly emise uhlíku ze zemí s vysokými příjmy v přepočtu na hlavu v roce 2020 29krát vyšší než v zemích s nízkými příjmy.“
Pokles populace nebo nahrazení populace?
Zde je podivná část: Pokud by vedení Světového ekonomického fóra chtělo snížit emise v bohatých zemích, pochopil bych, jak říkají, že snížení počtu obyvatel povede k poklesu ekonomického výkonu. Kromě morálních důsledků je to jednoduchá matematika, že méně lidí znamená méně aut na silnicích, méně konzumovaného jídla a tak dále.
Děje se však něco úplně jiného! Zatímco populace původních národů se již nerozmnožuje na úroveň potřebnou k udržení populace, nová imigrace narůstá. Tvoří stále větší podíl porodů!
Zatímco počet narozených dětí v Británii klesá, podíl dětí narozených rodičům, kteří se přistěhovali ze zemí mimo Británii, dosáhl rekordní výše.
Téměř každé třetí dítě narozené v loňském roce porodily matky narozené mimo Spojené království. Počet žen narozených mimo Spojené království meziročně vzrostl o 3 600, což představuje 30,3 % všech narozených dětí. Předchozí maximum bylo 29,3 % v roce 2020.
Po započtení otce mělo více než každé třetí dítě narozené v loňském roce alespoň jednoho rodiče narozeného v zahraničí. V Londýně to byly dvě třetiny.
Tento vývoj je v rozporu s přáním snížit počet obyvatel v zemích s vysokou spotřebou. Zdá se být sebezničující oslavovat snižování porodnosti a zároveň posilovat příchod nových přistěhovalců, kteří dělají vše proto, aby dobře žili, hodně konzumovali, měli mnoho dětí a realizovali „britský sen“.
Nevykládejte si to co říkám špatně, jako nepřátelství vůči přistěhovalcům, když poukazuji na výše uvedenou nekonzistentnost: Imigroval jsem do Spojených států, tvrdě jsem pracoval, abych měl dobrý život, a jsem požehnán krásnou rodinou a dvěma dospělými dětmi. Jsem nesmírně vděčný za příležitost žít v této nádherné zemi svobody – a jsem si jistý, že většina ostatních přistěhovalců chce žít dobře a tvrdě pracovat, stejně jako já.
I když jsem stejně nakloněn imigrantům a původním obyvatelům, nemohu se zbavit dojmu, že profesorka Harperová a WEF mají nesoulad mezi stanovenými cíli a činy, který nedokážu snadno vysvětlit.
Tato nekonzistence není něco, čemu docela rozumím: Noví přistěhovalci chtějí spotřebovávat stejně jako původní obyvatelé. Proč podporovat imigraci z chudých zemí do bohatých zemí, pokud je cílem snížení emisí uhlíku a dalších emisí, ke kterému by došlo v důsledku poklesu populace v bohatých zemích?
Pomozte mi pochopit tuto hádanku! Co jsme přehlédli? Co ve skutečnosti chtějí?
Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: thepeoplevoice.tv
Facebook komentáře