V dnešní době trpí velké množství lidí různými autoimunitními chorobami, na které velmi často nezabírají žádné léky. Přitom existuje léčba, která na autoimunitní choroby zabírá skvěle, ale nemocnice ji využívají jen minimálně. Jedná se o transplantaci střevní mikroflóry a funguje na jednoduchém principu.
Jelikož kvalita naší imunity je odvozena od kvality naší mikroflóry, jednoduše se přenese ze zdravého člověka (dárce) jeho střevní mikroflóra do střeva pacienta a pokud se transplantát ujme, pacient se velmi často zázračně uzdraví. Bohužel, české nemocnice používají transplantaci střevní mikroflóry pouze v případě těžkého zánětu střeva z infekce Clostridium difficile. Přitom dle klinických studií lze pomocí této metody léčit například Crohnovu chorobu, revmatoidní artritidu, roztroušenou sklerózu, Parkinsonovu chorobu atd.
Kromě autoimunitních chorob má transplantace střevní mikroflóry velmi dobrý efekt i při léčbě depresí. Mnoho pacientů se na nemocnice obrací s žádostí o tento zákrok, ale jsou odmítáni. V zoufalství se následně obracejí na soukromé kliniky, které většinou zákrok provádějí špatně hned z několika důvodů. Transplantátu podávají jen velmi malé množství (pouze pár mililitrů) a navíc ho filtrují, čímž výrazně snižují množství prospěšných bakterií. Z toho důvodu si transplantaci stolice lidé často provádějí sami doma. Domácí transplantace střevní mikroflóry jsou nyní populární natolik, že se o nich diskutuje například i na facebooku:
https://www.facebook.com/domacitransplantacestrevnimikroflory/
Z diskuze je patrné, že dárkyně musí dodržovat zdravou životosprávu, bezlepkovou dietu, nesmí užívat antikoncepci a jiné chemické léky a ideální věk je do 25 let. Soukromé kliniky kvalitu dárců bohužel takto důkladně neprověřují.
Studie také potvrzují, že transplantace střevní mikroflóry je velmi účinná v boji proti autismu. V roce 2017 tým amerických vědců transplantoval stolici 18 autistickým dětem. Výsledek byl ohromující:
„Po dvou letech vědci dospěli k závěru, že efekt transplantace stolice je u dětí s autismem trvalý, a že se stav podstatné části z nich neustále zlepšuje. V době transplantace stolice mělo 83 procent dětí těžkou formu autismu. Dnes jich je s těžkým autismem pouhých 17 procent a 44 procent původně autistických dětí po dvou letech od transplantace stolice již autisty podle odborného hodnocení není. Teď přijde na řadu velká klinická studie a v případě dalších úspěchu už autoři nové léčby budou žádat o její povolení pro použití v praxi.“ uvedl web 100+1 Zahraniční zajímavost. https://www.stoplusjednicka.cz/necekana-pomoc-transplantace-stolice-vedla-k-masivnimu-zlepseni-symptomu-autismu
Facebook komentáře