Texaský generální prokurátor Ken Paxton zahájil masivní žalobu proti velké farmaceutické společnosti Pfizer za klamání veřejnosti jejich smrtícím očkováním mRNA.
Žaloba na společnost, podaná Paxtonem minulý čtvrtek, obviňuje společnost Pfizer z nepravdivých tvrzení ohledně účinnosti svých Covid vakcín.
Beckernews.com píše: Nejvyšší státní zástupce tvrdí, že společnost Pfizer také usilovala o cenzuru internetu, aby potlačila pochybnosti o bezpečnosti a účinnosti finančně výnosných vakcín.
Společnost Pfizer je v Paxtonově žalobě obviněna z účasti na klamavých marketingových aktivitách, které porušují Texaský zákon o podvodných obchodních praktikách (DTPA).
Žaloba tvrdí, že společnost Pfizer zkreslila informace o své vakcíně v souvislosti se zabráněním viru SARS-CoV-2 infikovavat příjemce vpichů a dále se šířit populaci. Tvrdí také, že tvrzení společnosti o „95% účinnosti“ byla záměrně zavádějící.
Tady je důkaz na základě praxe. Zatímco tvrzení o „95% účinnosti“ prezentované společnosti Pfizer způsobilo, že její vakcíny vypadaly jako vysoce účinné, pravda byla zcela jiná. Když společnost Pfizer začala tato tvrzení uvádět, měla v průměru pouze dva měsíce údajů z klinických studií, ze kterých bylo možné porovnávat očkované a neočkované osoby. Ze 17 000 příjemců placeba během tohoto dvouměsíčního období pouze 162 dostalo COVID-19. Na základě těchto čísel měl stav očkování zanedbatelný dopad na tom, zda se účastník studie nakazil COVIDEM-19. Riziko nakažení COVIDEM-19 bylo v prvním případě během tohoto krátkého období tak malé, že vakcína Pfizer jen nepatrně snížila riziko infekce u člověka. A metrika účinnosti preferovaná Federálním úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) ukázala, že vakcína byla pouze z 0,85% účinná. Prezentace vakcíny společnosti Pfizer se proto ani náhodou nepodobala realitě.
Texaská žaloba pak spustila domino, které celé padlo kvůli tomuto zkreslení účinnosti vakcíny.
Společnost Pfizer zasypávala trh svými zavádějícími „95% účinnými“ vakcínami a rozšířila svou klamavou kampaň na několika frontách:
- Za prvé, trvání ochrany: FDA při prvním povolování vakcíny Pfizer uznalo, že „není možné“ vědět, jak dlouho zůstane účinná vakcína po více jak dvou měsících. Počátkem roku 2021 však společnost Pfizer záměrně vytvořila falešný dojem, že její vakcína má trvalou a prokazatelnou ochranu, a zašla tak daleko, že konzumující veřejnosti zatajovala vysoce relevantní údaje a informace, které ukazují, že účinnost rychle klesá (State of Texas versus Pfizer, Inc. Původní petice žalobce Strana 3 ze 4)
- Za druhé, přenos viru: FDA upozorňoval Pfizer, že „potřebuje“ další informace, aby zjistil, zda vakcína chrání před „přenosem“ viru COVID-19 mezi osobami. Společnost Pfizer se však místo toho zapojila do kampaně vyvolávající strach a využila intenzivních obav veřejnosti z celoroční pandemie tím, že naznačila, že očkování je pro Američany nezbytné, aby ochránili své blízké před nákazou COVIDEM-19.
- Za třetí, variantní ochrana: Společnost Pfizer vědomě učinila nepravdivá a nepodložená tvrzení o účinnosti vakcíny proti variantám, konkrétně včetně takzvané Delta varianty. Vakcína fungovala proti variantě Delta pozoruhodně špatně a vlastní údaje ze společnosti Pfizer tuto skutečnost potvrdily. Přesto Pfizer veřejnosti řekl, že jeho vakcína je „velmi, velmi, velmi účinná proti Deltě“.
„Společnost Pfizer, která propagovala svůj produkt nepravdivými prohlašeními, ohromně zbohatla“, stojí v žalobě.
Texaská žaloba viní Pfizer z pěti porušení zákona o texaských podvodných obchodních praktikách.
Stížnost konkrétně zmiňuje zaměření společnosti na bývalého komisaře FDA Scotta Gottlieba, člena představenstva společnosti Pfizer.
Podle žaloby se Gottlieb podílel na oslabování dosahu příspěvků a účtů na sociálních sítích, které zpochybňovaly účinnost vakcíny Pfizer.
Paxton usiluje o to, aby se společnost Pfizer zdržela jakýchkoli budoucích slibů ohledně účinnosti své vakcíny proti Covidu.
Republikánský žalobce také chce, aby společnost Pfizer nesměla spolupracovat s platformami sociálních sítí, aby se nezabraňovalo otevřené debatě o vakcíně.
Za každé porušení požaduje také pokutu ve výši 10 000 dolarů a další odškodnění.
Pokud se u soudu prokáže, že společnost Pfizer podváděla veřejnost při prosazování svých vakcín proti Covidu-19 a tajně se domlouvala se sociálními sítěmi, aby umlčela své kritiky, poskytlo by to důkaz o zločinném spiknutí a vytvořilo by to precedens pro tuto farmaceutickou společnost, která by zřejmě čelila masivním občanským žalobám.
(video s automatickými českými titulkami)
Facebook komentáře