Začíná se přitvrzovat v takzvaném „boji proti dezinformacím“. Ti co šíří dezinformace můžou čelit trestnímu stíhaní, kde trestem jsou pokuty, nebo vězení.
Edward Snowden, bývalý agent NSA a informátor, však poukazuje na to, že „polopravdy“ a “falešná tvrzení“ vycházejí často z řad zpravodajských komunit. On sám byl těmito komunitami onálepkován, tak jako se to děje dnes všem lidem, kteří mají alternativní názory, které jsou proti systémové.
Snowden o tom říká:
„Pokusy volených úředníků dosáhnout toho, že novinářské řemeslo bude prohlášeno za ilegální, provázely a zaštiťovaly široké útoky proti principu pravdy. To, co je skutečné, se záměrně spojovalo s falešnými tvrzeními prostřednictvím technologií, jež jsou schopné rozvířit podobné polopravdy v bezprecedentní globální zmatek.
Tyhle postupy znám dosti důvěrně, protože vytváření pseudoreality patřilo odjakživa k nejtemnějším uměním Americké zpravodajské komunity. Tytéž agentury, které mě bez nejmenšího zaváhání označily za čínského dvojitého agenta, ruského trojitého agenta, a vůbec nejhůř za „mileniána“, jenom během mé kariéry manipulovaly zpravodajskými poznatky tak, aby vytvořily záminku k válce, k využívání ilegální policie a stínové justice k únosům jako způsobu „výjimečného předvedení“, mučení jako „rozšířeného vyšetřování“ a masového dohledu jako „rozsáhlého shromažďování dat“.“
Závěr
Z toho co Snowden říká vyplívá, že největšími dezinformátory a strůjci „polopravd“ jsou zpravodajské komunity nejen v USA, ale také po celém světě. Největším paradoxem je, že tito dezinformátoři často stojí v čele v „boji proti dezinformacím“. Jak možná víte, tak Snowden odhalil pravdu o masovém sledování občanů s cílem dosáhnout Totální kontroly. Jedním z cílů této agendy je „prohlásit novinářské řemeslo za ilegální“. Díky tomu budou mít „Ministerstva pravdy“ volnou ruku k tomu, aby ovládaly masy lidí pomocí svých propagand.
Určitě si vzpomínáte, jak byly bez soudních příkazů vypínány alternativní weby za údajné šíření dezinformací. Snowden ve své knize Nesmazatelné záznamy připomíná, jak byl v počátcích internet svobodný a každý na něm mohl psát co chtěl.
John Perry Barlow, básník, textař a aktivista za liberální internet, nechal sepsat celosvětově známou „Deklaraci nezávislosti kyberprostoru“, která byla formulována stejně tak sebevědomě a samozvanecky v množném čísle:
„Vytváříme svět, kam mohou všichni vstoupit bez výsad a předsudků spjatých s rasou, ekonomickou mocí, vojenskou silou nebo místem narození. Vytvaříme svět, ve kterém může kdokoliv a kdekoliv vyjádřit své přesvědčení, jakkoliv je ojedinělé, aniž by se musel bát, že bude násilím umlčen nebo donucen se přizpůsobit.“
Je proto potřeba si za těmito ideály stát a nebát se sdílet pravdu.
Facebook komentáře