Ruský badatel Dr. Konstantin Korotkov přinesl starou metodu fotografování „aury“ do 21. století.
Přestože kořeny této metody sahají až do 17. století, Kirlianova fotografie se skutečně uchytila ve 40. letech 20. století. Tato metoda, kterou vyvinul ruský vynálezce Semyon Kirlian, spočívá v umístění předmětu na kovovou desku pokrytou fotografickým filmem. Poté se deska nabije elektrickým proudem. Když je film vyvolán, odhaluje barevné energetické pole obklopující předmět.
Někteří říkali, že Kirlianova fotografie ukazuje bioenergetické pole; jiní, že je to prostě teplo nebo vlhkost
Někteří toto pole nazývali „aura“ – energie vyzařovaná z těla spojená s spiritualitou. Jiní říkali, že je to jednoduše produkt tělesného tepla nebo vlhkostí.
Sám Kirlian řekl, že síla nebo slabost tohoto pole může naznačovat buď pohodu, nebo nemoc. Fyzik Korotkov patří k těm vědcům, kteří pokračovali v Kirlianové praxi. Efekt chápe jako energetické pole podobné čchi, jak je pojednáváno v tradiční čínské medicíně, a používá ho k léčbě a prevenci nemocí.
Korotkov zkonstruoval první digitální Kirlianův přístroj v roce 1995 a pokračoval ve zdokonalování techniky. Použil to v několika experimentech, aby otestoval, jak nemoc, láska, hněv a další faktory ovlivňují tuto „auru“.
Prostřednictvím těchto experimentů nabyl přesvědčení, že Kirlianova fotografie nezachycuje pouze vlhkost nebo teplo z těla, ale jasně souvisí s hlubší energií.
Korotkovem nalezené korelace mezi energetickými kanály v tradiční čínské medicíně a energetickými poli na Kirlianově fotografii patří mezi důvody, proč se domnívá, že tento efekt nelze vysvětlit běžným teplem a vlhkostí
Měří aury neboli Kirlianovy efekty a vyvinul matematické parametry pro kreslení korelací mezi energií a různými funkcemi těla. Zjistil přitom, že chápání energetických kanálů a meridiánů tradiční čínské medicíny je správné.
Zjistil, že láska a pozitivita jsou životně důležité pro zdravou auru; že myšlenky lidí mohou ovlivňovat auru druhých, a to i na dálku; a že klasická hudba pomáhá posilovat auru.
Korotkov uznal, že někteří kritici Kirlianovy fotografie zůstanou neochvějní, protože použití této techniky nezapadá do běžného západního vědeckého paradigmatu.
„Vycházíme z tradiční čínské medicíny, ne všichni lékaři tyto myšlenky přijímají,“ řekl. „Musí proniknout hlouběji do studie, aby to pochopili, a… mnoho lékařů nebo vědců je na to příliš zaneprázdněno.“
„Navíc mluvíme o fyzickém těle, mysli, vědomí, duši. [Západní lékaři] jsou založeni na materialistickém přístupu, když myslí pouze na fyzické tělo. Nechtějí přijmout existenci vědomí a duše. Proto se nebojím toho, že to není v lékařské vědě široce přijímáno. Protože to přichází, krok za krokem, ale přichází.“
Korotkov používá Kirlianovu fotografii nejen k léčbě po onemocnění, ale i v preventivní medicíně
Mluvil o ženě, která za ním přišla s řadou různých příznaků včetně únavy, deprese a bolesti v různých částech těla. Na každý stav brala různé prášky.
Pomocí Kirlianovy fotografie zjistil, že části její aury jsou slabé, a doporučil cvičení na posílení energie v těchto oblastech. Její zdravotní stav se poté rychle zlepšil a přestala brát prášky. Tisíce lékařů po celém světě nyní tento přístup úspěšně používají, řekl Korotkov.
Ve starověké Číně byli lékaři zodpovědní za to, aby lidé byli zdraví; byly vypláceni, když byli lidé zdraví, řekl. V západní medicíně to ale funguje opačně. Zdravotníci a farmaceutické společnosti vydělávají peníze, když jsme nemocní.
Není proti západní medicíně, protože jeho žena je lékařka. Místo toho si myslí, že jeho přístup by mohl fungovat ve spojení s jejich metodami.
„Pokud mají lidé nějaký vážný problém, jako je infarkt, měli by jít do nemocnice a nechat se léčit,“ řekl. „Abychom předešli této vážné situaci, musíme využít sílu této integrované medicíny a tradiční medicíny, protože to má obrovskou sílu udržet lidi zdravé.“
Negativní emoce ničí auru člověka i ostatních lidí
Aura člověka je posílena pozitivními emocemi, jako je radost, humor a láska, řekl Korotkov. „Pokud mají lidé negativní emoce – hněv, závist – pak to snižuje energetické pole, způsobuje to, že se energetické pole zmenšuje a někdy dokonce zmizí.“
Negativní emoce zaměřené na někoho jiného mohou podle Korotkovových studií také snížit energetické pole této osoby, a to i na dálku.
Vyfotografoval dva zamilované lidi a zjistil, že se jejich aury prolínají. A naopak, dva lidé bez emocionálního spojení mají mezi svými aurami mezeru.
Láska léčí
„Když jsme zamilovaní, přenášíme tuto energii nejen v naší představivosti, ale je to skutečná fyzická transformace fyzické energie,“ řekl. „Proto lidé, když mají milující lidi, léčí se. Mohou vysílat pozitivní emoce a napomáhat léčebnému procesu.“
Zdravý člověk má robustní, plné pole. Nemocný člověk má ve svém poli mezery, řekl Korotkov.
Při dalším zkoumání spojení mezi milujícími lidmi Korotkov zjistil, že pole člověka reaguje, když je blízko někdo, koho miluje, i když je tento milovaný mimo dohled. To naznačuje, že emocionální pouto umožňuje člověku intuitivně vnímat přítomnost druhé osoby bez běžných pěti smyslů.
Klasická hudba a meditace vytvářejí stabilnější a zdravější auru
Korotkov studoval vliv hudby na auru člověka. Klasická hudba působí pozitivně. Drsný rock ‚n roll zvyšuje energii na nějakou dobu, ale poté má za následek strmější pokles.
Zatímco klasická hudba může pomoci udržet stálou auru, nejlepší metodou, jak toho dosáhnout, je ve skutečnosti meditace a cvičení jako jóga nebo qigong, řekl Korotkov.
„Společně vytváříme pole kolektivního vědomí“
Korotkov svůj výzkum shrnul: „Po více než 30 letech výzkumu jsme pochopili, že nejsme jen hmotné tělo, jsme mnohem víc než to. Máme svou mysl, své vědomí a to není jen uvnitř našeho mozku, je to venku. Takže rozšiřujeme své vědomí, rozšiřujeme našeho ducha ven do prostředí. Společně vytváříme pole kolektivního vědomí.
„Pokud vytváříme pozitivní emoce, pokud vytváříme pozitivní pocity, ovlivňujeme ostatní lidi pozitivním způsobem. Pokud vytváříme negativní emoce a pocity, ovlivňujeme druhé lidi velmi negativním způsobem. Pouze s našimi pozitivními pocity, s pozitivním přístupem k sobě navzájem… můžeme náš svět zlepšit.“
Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: www.theepochtimes.com
Facebook komentáře