Autor: Martin Kirschner.
Budha řekl: „Když moudrý člověk trpí, ptá se sám sebe: Co jsem udělal, abych se zbavil svého utrpení? Co mohu udělat, abych ho překonal? Trpí-li však někdo pošetilý, ptá se: Kdo mi to způsobil?“
Kdo nám způsobuje v životě utrpení už víme. Teď je načase to změnit.
Proto bych s vámi chtěl sdílet citaci z knihy „A jde se na to!“, kterou napsal Michael Morris. Ačkoliv byla kniha napsána v roce 2014, tak mám pocit, že byla napsána hlavně pro dnešní dobu, aby si lidé uvědomili, že nemusí být v pozici oběti a sami se můžou stát tvůrci svých životů. Citát je ze strany 146 a 253 této knihy:
Citát z knihy:
„Přestaňme být oběťmi. Lze to změnit a také to změníme! Forma občanské neposlušnosti a odporu proti bezpráví se změnila spolu s rozšířením počítačů a mobilních telefonů. Zatímco dříve lidé demonstrovali v ulicích, dnešní protesty se přemístili na internet.
První kroky tímto směrem podnikly hnutí Occupy nebo skupina WikiLeaks. Dnes se však na internetu mobilizují i nejznámější občanská hnutí. Za jednu z nejvýznamnějších považuji neziskovou organizaci Avaaz, jež organizuje celosvětové kampaně za ochranu životního prostředí, dodržování lidských práv i potlačování chudoby, korupce a válek a má velké úspěchy. Avaaz v mnoha jazycích východní Evropy, Středního východu i Asie znamená něco jako „hlas“. Avaz využívá internet, aby propojil tisíce individuálních akcí a spojenými silami vystupoval pro všeobecné blaho a „zacelil mezeru mezi světem, který máme, a světem, po němž toužíme.“ Organizace má více než 21 miliónů stoupenců v téměř 200 zemích a dělá v podstatě to, co by měly dělat Spojené národy (=OSN), ale nikdy nedělaly.
„Hnutí Avaaz může fungovat jako hlásná trouba a (pře) směrovat pozornost na nová témata; jako hromosvod, který různorodé veřejné zájmy odvádí do specifické, a především cílené kampaně; jako požární vůz, který spěchá k nouzovému případu; jako kmenová buňka, jež přijme vhodnou formu, aby vyřešila náhlý problém.“
Přestože internetové kampaně mohou být velmi úspěšné, je důležité za své hodnoty a přesvědčení umět také vyjít na ulici, a spojit tak osamocené hlasy v sílu. Jsme lidé a potřebujeme kontakt i přímou výměnu s druhými!
Blížíme se k obratu v globálním lidském vědomí. Budeme-li si to přát, můžeme vytvořit svobodný, spravedlivý svět bez násilí. Hranice stanovuje jen a jen naše vlastní představivost. Patriarchát je u konce; přinesl nám pouze války a utrpení. Je čas na rovnoprávné a ohleduplné soužití obou pohlaví a všech kultur. Společně můžeme vytvořit nový svět! Na počátku je vždy myšlenka.
Naše existence je mnohem lehčí, příjemnější a naplněnější, pokud ji prožíváme s radostí a nadšením a ze srdce milujeme vše, co existuje, včetně sebe samých. Také je důležité radost a nadšení šířit dál a chválit druhé za to, co dělají. Každé vážné míněné poděkování zvyšuje vibrace v nás i okolo nás a zpříjemňuje nám život.
Nový čas charakterizují emoce a soucit. Všichni tušíme (nebo to začínáme pomalu tušit), že majetek a materiální úspěch nám štěstí nepřinesou. To, co nás činí šťastnými, je seberealizace a život v harmonii a míru. Nikdo se nerodí jen proto, aby vydělával peníze. Jsme na Zemi, abychom objevili sami sebe, dále se rozvíjeli, sbírali nové zkušenosti a každý jednotlivý aspekt sebe samých přijali a z hloubi srdce milovali. Aby však nedošlo k nedorozumění – nemám nic proti penězům a materiálním statkům, neboť nám mohou úžasným způsobem osladit život! Neměl by však být jediným obsahem našeho života!“
Konec citace
Shrnutí
Člověk je tak bohatý, jak bohatý se cítí. Materiální bohatství není všechno. Významnou roli v životě hraje i duchovní bohatství, zkušenosti a znalosti, které jsme během svého života načerpali.
Pokud změníte sami sebe, tak můžete změnit svět kolem vás. Jestli k lepšímu, nebo k horšímu už záleží na vás. Podstatné je však vědět, že to co do světa vyšlete se vám vrátí, ať už ve formě zhmotnění, peněz, sdílení vašich myšlenek, nebo poděkováním.
Facebook komentáře