V minulém článku jsme vás informovaly o tom, že v Řecku bylo dopadeno 79 žhářů, kteří v této zemi způsobily požáry. Z toho vyplívá, že požáry v Řecku byly organizovaným zločinem s cílem získat povolení a půdu pro výstavbu budov. Dnes už je mozaika toho, proč se tak dělo, jasnější, protože po požárech v Řecku získaly povolení technologické firmy pro výstavbu větrných elektráren.
Epoch Times píše: „Zajímavá je však situace okolo míst, kde mají být v Řecku budovány větrné elektrárny. Minulý rok řecká vláda schválila nový klimatický zákon k „net zero“, v rámci něhož se zavázala snížit emise skleníkových plynů do roku 2040 o 80 procent. Na ostrovech Amorgos, Kythira nebo Tinos, kde řecká vláda plánuje vybudovat tisíce větrných turbín, mezitím shořelo za posledních pár let sto tisíc hektarů lesa. Minulý měsíc lehlo popelem asi 380 000 hektarů lesa na ostrově Evros. Shodou okolností na stejném ostrově minulý měsíc pobočka firmy Motor Oil, MORE, obdržela od řecké vlády povolení na výstavbu větrných elektráren o výkonu 53,6 MW. Uvedené souvislosti jsou více než znepokojivé a sami Řekové je začínají zkoumat. Nasnadě je tedy otázka, zda by mohlo záměrné žhářství souviset se „zabíráním půdy“.“
Greek Herald píše, že Kythira patří mezi pět řeckých ostrovů, které jsou v hledáčků technologických firem zabývajících se výstavbou větrných elektráren.
Kvůli této obavě bylo v roce 2020 pět řeckých ostrovů symbolicky přidáno na seznam ohrožených míst kulturního dědictví Europa Nostra kvůli zvýšenému riziku pro krajinu, které představuje nadměrný rozvoj větrných elektráren.
Jedná se o ostrovy Amorgos, Kimolos, Sikinos, Tinos a Kythira v jižním Egejském moři.
Informovaly o tom Europa Nostra a Institut Evropské investiční banky, které spolupracují na návrhu každoročního seznamu ohrožených lokalit s Řeckou společností pro ochranu životního prostředí a kulturního dědictví.
„Výběr je reprezentativní, protože je nemožné zahrnout všechny řecké ostrovy, které čelí stejnému problému,“ řekl Dimitris Leventis, šéf Rady pro architektonické dědictví.
„Přírodní krajina je památka. Je to něco, co přežije stovky let, něco, co podporuje život a lidskou činnost,“ dodal.
Ochrana řeckých ostrovů platila do doby, kdy byly přírodní krásy neporušeny. Po požárech získala minulý měsíc firma Motor Oil povolení pro výstavbu větrných elektráren na ostrovech Rhodos a Evros o výkonu 53,6 MW.
Imfoccupationgreece píše: „Řecká globalistická vláda zvolená stejným způsobem jako Biden (prostřednictvím volebního podvodu) všechny dohnala k šílenství neexistující trvalou vlnou veder a propagandou o změně klimatu jako příčině všech neduhů a prodavaním lockdownů ve stylu Convidu. Neuplyne den, aby nebyla oznámena nová opatření, např. uzavření parků, zakazování dětem být na pláži mezi 13-17 hodinou nebo, že musíte vynášet odpadky ve stejnou dobu nebo vám zákážou donášky domů, když teplota dosáhne +40 °C …“
Vypalování severní Evie
Před několika lety byly v severní Evii spáleny obrovské pásy lesa. Všichni v té době zaznamenali, že požární letadla a hasičský sbor se neobjevil včas, což umožnilo požárům hořet bez omezení. Vláda již souhlasila s výstavbou masivních větrných elektráren podél horských pásem severní Evie, stejně jako již jsou na jihu ostrova. Člověk chápe logistiku toho, že potřebujete přístup, abyste se dostali do hor a s tunami stromů se náklady zčtyřnásobí. Spálené stromy vyřeší váš problém. Takže tím, že se zbavíte lesů, můžete obviňovat klimatickou změnu a výhodou je, že můžete stavět větrné elektrárny, na kterých jste se již předem dohodli.“
Závěr
Je tedy evidentní, že uměle vyvolané požáry slouží především k tomu, že šetří náklady a umožňují technologickým firmám získávat povolení s výstavbou větrných elektráren na donedávna chráněném území.
Facebook komentáře