V současné době se zvyšuje vojenské napětí mezi Ruskem a státy NATO. Když se podíváme do historie, tak zjistíme, že to není nic nového. Podle ruského analytika Valerije Viktoroviče Pjakina Západ každých sto let podniká vojenské útoky na Rusko. Nastává i nyní doba kdy se májí západní státy vojensky střetnout s Ruskem?
Pjakin ve své knize O světě křivých zrcadel 3 na straně 64 píše:
„Každý v míře svého chápání pracuje pro sebe a své zájmy a v míře své nevědomosti pro toho, kdo toho ví a chápe více – to je pravidlo z Dostatečně všeobecné teorie řízení.
Nauka geopolitika má právě za úkol uzamknout/omezit řízení různých politických systémů (států) světa výlučně na čtyři nezávislé větve moci, což je zaručený způsob, jak připravit státy o jejich suverenitu a donutit je pracovat pro toho, kdo toho ví a chápe více, dělá to z nich objekty řízení ze strany subjektu globální politiky, tedy té politiky, která je uplatňována v procesu globalizace.
Globalizace sama je proces objektivní a spočívá ve stále větší koncentraci řízení výrobních sil na planetě Zemi. Tento proces se nedá zastavit ani zakázat a stejně jako každý jiný proces je možné (a potřebné) globalizaci řídit. Ale zatímco globalizace je objektivní, její řízení má subjektivní charakter. To ovšem znamená, že řízení procesem globalizace probíhá výlučně v souladu s konkrétní koncepcí řízení.
Globální koncepcí koncentrace řízení výrobních sil na planetě Zemi nemůže realizovat subjekt, který je pouze konceptuálně mocný, ale takový, který uplatňuje koncepci na úrovni globálního významu. Takové subjekty, které uplatňují koncepci na úrovni globálního významu, jsou na Zemi pouze dva: Globální Prediktor (GP) a Ruská Konceptuální Moc.
GP nemá zosobnění v podobě nějakého státu, jeho zosobněním je celá Západní civilizace.
Ruská konceptuální moc je zosobněna v podobě ruského státu-civilizace.
A právě ta skutečnost, že pouze Rusko a Západ jsou subjekty globalizace, je příčinou takové nenávisti Západu k Rusku, příčinou, kvůli které Západ každých sto let vpadá na území Ruska a válčí proti němu s krutostí, jaká se ve vzájemných válkách západních států nevyskytuje – Západ se snaží zničit svého konkurenta v řízení globalizace na planetě Zemi a zlikvidovat všechny nositele této alternativní koncepce řízení – kádrovou základnu ruského světa.
Charakter agrese Západu vůči Rusku má systémový charakter. Dokonce i jen zběžný pohled na ruské dějiny stačí k tomu, aby bylo zřejmé, že každých sto let Západ vojensky útočí proti Rusku. Zde je názorný výčet těchto ozbrojených vpádů:
- října [6. listopadu] 1612 – národní domobrana, v čele s Kuzmou Mininem a knížetem Dmitrijem Michajlovičem Požarským, osvobodila Moskvu od polských interventů;
- června [8. července] 1709 -ruská armáda pod velením ruského cara Petra I. ve velké rozhodující bitvě Severní války (bitva u Poltavy) na hlavu porazila švédskou armádu a její spojence pod velením švédského krále Karla XII.;
- Rok 1812 – vlastenecká válka proti vpádu dvanácti jazyků – spojené evropské armády pod velením francouzského císaře Napoleona B.;
- července [1. srpna] 1914 – Německo vyhlásilo válku Rusku, což byl začátek 1. světové války.
Každých sto let se v Evropě zformoval subjekt, který v době své největší síly válčil s Ruskem.“
Konec citace.
Závěr
Můžete si všimnout, že v každém století byla vyhlášena válka Rusku mezi lety 09-14. Jaké to načasování. V tomto ohledu bychom mohli říci, že Západ je nyní ve skluzu. Nicméně za vyhlášení války Rusku můžeme brát i rok 2014 kdy byli ruští obyvatelé na území Ukrajiny perzekuováni a odhaduje se, že mimo rámec „Speciální vojenské operace“ bylo na tomto území zabito kolem 15 tisíc Rusů v rámci civilního obyvatelstva.
Nyní opětovně můžeme být svědky toho, jak západní politici prohlašuji, že jsme ve válce s Ruskem a již unikla zpráva, že se připravuje dohoda mezi státy NATO, kdy některé země tohoto vojenského paktu ve střední Evropě mají vojensky pomoct Ukrajině dodáním vlastních vojáků. Západ prostě potřebuje dobít Rusko, které se vzpírá celosvětové globalizaci moci a od nás se očekává, že mu s tím pomůžeme.
Facebook komentáře