Vypadá to, že se nizozemská vláda nechala inspirovat českou vládou. Stejně jako naše vláda nechala vybít 750 tisíc kusů drůbeže pod záminkou hrozby „nebezpečné ptačí chřipky“, tak stejně na to jde i nizozemská vláda a začíná po celém Nizozemsku vybíjet kusy dobytka pod záminkou onemocnění BSE. Farmy v celé provincii Jižní Holandsko již nyní byly uzavřeny.
Nález BSE
Vládní veterináři v Nizozemsku zahájili sledování a utrácení dobytka poté, co byla na nizozemských jatkách nalezena mrtvá kráva, která byla pozitivně testována na bovinní spongiformní encefalopatii (BSE).
Podle Státní veterinární správy BSE patří spolu s dalšími onemocněními jako je například klusavka u ovcí do skupiny transmisivních (přenosných) spongiformních encefalopatii (TSE). Jedná se o neurodegenerativní onemocnění projevující se změnami v chování, poruchami koordinace pohybů a končící vždy letálně (smrtí). Za původce onemocnění jsou považovány škodlivé bílkoviny = priony, které hostitelský organizmus napadají bez imunitní odezvy, hromadí se v centrálním nervovém systému a způsobují zde nezvratné patologické změny.
Farma, která chovala devítiletou krávu, byla v provincii Jižní Holandsko a byla uzavřena, zatímco vyšetřování pokračuje.
Podle nizozemského ministra zemědělství Pieta Ademy se maso z jatečně upraveného těla kravy nedostalo do potravinového řetězce, takže nebylo rizikem pro lidské zdraví.
Navzdory nízkému riziku byly během procesu sledování a pozorování uzavřeny také sousední farmy v celé provincii.
V prohlášení nizozemské vlády se uvádí, že k dnešnímu dni bylo 13 kusů dobytka identifikováno jako klíčově rizikové a budou utraceny. Preventivně budou testována a případně utracena telata těchto krav.
Atypická varianta
První výsledky testů však naznačují, že kráva trpěla atypickou variantou nemoci. Vědci se domnívají, že tato varianta je přirozeně se vyskytující formou onemocnění a přináší nižší riziko pro lidské zdraví než klasická BSE.
Na rozdíl od klasické formy, která se objevila v Británii v 80. letech 20. století, se atypická varianta nešíří prostřednictvím kontaminovaných masových krmiv a kostní moučky.
Tato varianta je také extrémně vzácná, podle Britské agentury pro zdraví zvířat a rostlin se případy vyskytují v míře jedna ku miliónu kusů dobytka.
Závěr
Když chcete někomu zničit zemědělství a nastolit celosvětový hladomor, tak není nic jednoduššího, než říct, že za vaše neštěstí nemůže vláda, ale nějaký neviditelný nepřítel, hříčka přírody (virus, nemoc). Farmáři, kteří těmto věcem nerozumí a nechápou jak probíhá globalistická agenda, tak se pak na základě tvrzení „odborníků“ nechají připravit o svůj dobytek utracením a následně i farmy, které nebudou mít z čeho financovat.
Facebook komentáře