Země Latinské Ameriky jsou hlavními hráči v kryptoměnovém boomu. Tento region s přibližně 650 miliony obyvatel vykazuje zralý trh pro kryptoměnu.
Počet lidí využívajících bitcoin a kryptoměny, nový decentralizovaný systém, v některých zemích prudce roste. S využitím nových mobilních aplikací, nových obchodních webů, nových burz, nových způsobů směny a používání bitcoinů se počet transakcí neustále zvyšuje.
Decentralizované mobilní aplikace (Dapps)
Existuje mnoho mobilních aplikací, které pomáhají ukládat, spravovat a obchodovat v kryptoměně. Vývoj finančního trhu je jasně patrný v Latinské Americe.
Příčinou nesmírného zájmu je ekonomická a finanční krize, které region čelil. Každá země čelila kolapsu vlastního finančního systému a směřuje k alternativním systémům, které nejsou kontrolovány vládou. Zde je rozpis jednotlivých zemí v Latinské Americe:
El Salvador
Salvador učinil bitcoiny legální formou platby od 9. června 2021. Schválil zákon, který umožní všem podnikům akceptovat použití bitcoinů pro obchodování. Nyní je stejně jako americký dolar fiat měnou. Povýšení bitcoinu na úroveň bětné měny zvýší poptávku, transakce a využití. Salvador se stal první zemí na světě, která formálně přijala bitcoin jako měnu a platební prostředek. Bitcoin bude mít 10 milionů potenciálních uživatelů vstupujících na digitální trhy, čímž se bitcoin stane měnou budoucnosti.
Brazílie
Brazilský krypto průmysl je v současné době neregulovaný. Drobní investoři v zemi podporují poptávku po kryptoměnách. Existuje velká komunita denních obchodníků, kteří chtějí dosáhnout zisku. Brazílie je největší ekonomikou v Latinské Americe. Ekonomika je ohrožena od začátku pandemie COVID. S ekonomickým zpomalením a nestabilitou způsobenou pandemií hledají institucionální a retailoví investoři krypto jako lepší alternativu.
Letos schválila brazilská Komise pro cenné papíry bitcoinový ETF. Kromě toho brazilská burza B3 podnikla kroky ke schválení jednoho z prvních světových fondů obchodovaných na burze s bitcoiny, ETF. ETF byl uveden v červnu. To umožňuje investorům investovat do bitcoinů a dalších kryptoměn jako nové třídy aktiv. ETF jsou do značné míry poháněny poptávkou institucionálních investorů investovat do bitcoinů. V současné době se zdá, že investice do kryptoměny rostou ohromujícím tempem. Zájem o kryptoměny bude i nadále růst, čím více společností bude investovat do ekosystému.
Kolumbie
Kolumbie se stává jedním z nejrychleji rostoucích kryptotrhů, který je poháněn mladými retailovými investory. O investice do bitcoinů a kryptoměn je obrovský zájem. Kolumbie se umístila na čtvrtém místě na světě pro objem obchodování bitcoinů Peer-to-Peer. Poptávka po kryptoměně stoupá kvůli technologicky zdatným mileniálům. Kolumbijští obchodníci jsou na trhu vysoce aktivní. Kryptoměnovému ekosystému se daří a rychle roste.
Kolumbijská vláda dosud nestanovila žádný rozsáhlý regulační rámec pro kryptoměny. Dále umožňuje růst bitcoinového ekosystému. Kromě toho má Kolumbie také nejvyšší počet bankomatů s bitcoiny v latinskoamerické zemi. Lidé mají k těmto bankomatům přístup ve velkých městech, což umožňuje transakce bez třetích stran a bez prostředníků. Stejně jako u jakékoli technologie je klíčem přístupnost. Kolumbijská vláda byla dosud otevřená inovacím a technologiím. Přijímání bitcoinů a kryptoměn se v regionu bude i nadále zvyšovat, což umožní více lidem podílet se na nákupu, prodeji, investování a obchodování.
Paraguay
Paraguay s inspirací ze Salvadoru oznámil, že se zajímá o přijetí bitcoinů do svého peněžního ekosystému. Jak bylo zmíněno na Twitteru 7. června 2021, paraguayský kongresman Carlos Rejala uvedl, že Paraguay se vydává na nový projekt.
Budoucnost kryptoměn v Latinské Americe je patrná z počtu denních transakcí peer to peer. Systém, který se nespoléhá na banky nebo vládní subjekty a umožňuje finanční svobodu. Časem se z jihoamerického regionu stane technologické a inovační centrum.
Venezuela
Venezuela vede latinskoamerickou krypto revoluci již mnoho let. Hospodářská a finanční krize způsobila, že venezuelský lid hledal alternativy k nekryté měně. Vzhledem k tomu, že měna čelila hyperinflaci, což vedlo k masivnímu znehodnocení hodnoty fiatové měny, a to vedlo lidi k ukládání peněz v bitcoinech a dalších kryptoměnách. Objem denních transakcí typu peer-to-peer je hnací silou obchodu.
Venezuelci již nevěří, že by bylo možné obchodovat v deflační měně, a raději používají kryptoměny. Pro ně jsou bitcoiny a kryptoměny mnohem lepší volbou než fiatová měna. Mohou snadno převádět prostředky, aniž by instituce jejich prostředky kontrolovaly. Mnoho z nich je zaměstnáno a placeno v kryptoměnách, jako je Bitcoin Cash.
Kryptoměnová komunita je také zapojena do těžby bitcoinů, kvůli levným nákladům na elektřinu, jako prostředek k vydělávání peněz a přežití ekonomické situace. Kryptoměna se ukázala jako způsob, jak lidé mohou obchodovat, nakupovat zboží a obchodovat. Malí obchodníci, malé kavárny a obchody, velké obchodníky a mezinárodní značky ve Venezuele přijímají digitální platby. Používá se také jako rodinná poukázka k zasílání a přijímání peněz od rodin.
Další populární kryptoměna, Dash, je v zemi populární. Mnoho firem přijímá Dash jako způsob platby, protože je snadno použitelný a okamžitý. Pomocí Dash můžete nakupovat jídlo, potraviny, služby, ubytování a další. V tuto chvíli má Venezuela silnou stopu v digitální ekonomice a vytváří lepší budoucnost s kryptoměnami.
Shrnutí
Země Latinské Ameriky představují cestu k lepší finanční budoucnosti investováním do technologií a inovací. Země byly odolné i během nejničivější hospodářské krize a razily cestu vpřed. Region Latinské Ameriky je v čele přijetí kryptoměny.
Překlad: Martin Kirschner, www.vipnoviny.cz
Zdroj: latoken.medium.com
Facebook komentáře