Google oznámil plány na úplný zákaz zobrazování všech nezávislých médií ve výsledcích vyhledávání.
Podle LaToya Drakeové vedoucí Google News Lab, Google navázal partnerství s OSN, WHO a dalšími globalistickými organizacemi na vývoji nového cenzurního nástroje.
Google News Lab je „tým v rámci iniciativy Google News Initiative, jehož posláním je spolupracovat s novináři v boji proti dezinformacím“ a dalším věcem. A Google News Initiative („GNI“) „spolupracuje s vydavateli a novináři v boji proti dezinformacím“.
Expose-news.com píše: Níže jsou uvedeny krátké pokyny ze stránky „O“ společnosti GNI. Nepsat zavádějící názvy. Například název hypertextového odkazu „Naši partneři“ s odkazem „zjistit více“ nevede k seznamu nebo přehledu jejích partnerů. Vede to například k „Případovým studiím“.
Skutečně jsme vstoupili do éry dvojitého myšlení a dvojité řeči George Orwella.
Globální cenzurní nástroj Google
„Minulý týden švýcarský softwarový vývojář Dejan Georgiev tweetoval: „Nový nástroj globální cenzury společnosti Google byl představen dnes [7. srpna] v 9:10 prostřednictvím e-mailové tiskové zprávy.“
Google’s new global censorship tool was introduced today at 9:10 a.m. via an email press release.
According to LaToya Drake, head of Google News Initiative.
Instead of global internet censorship, Google calls it “Fact Check Tools.”
Its purpose is to eliminate dissent on any…— Dejan (@georgievdejan) August 9, 2023
GNI se neprezentuje tím, čím je – globální cenzurou internetu – místo toho jej Google popisuje jako „nástroje pro kontrolu faktů“.
Jaký je skutečný účel GNI? Jeho účelem je odstranit nesouhlas s jakýmkoli tématem, které si Google vybere. „Algoritmy jsou posledním pokusem společnosti Google ovládnout internet dříve, než k němu lidé na celém světě již nebudou mít přístup. Cílem je mít jeden úhel pohledu. Google tomu říká ‚Data Commons‘,“ napsalo Naked Truth News.
Data Commons provozovaná společností Google agreguje data ze široké škály zdrojů do jednotné databáze. Jedná se o sbírku dat a nástrojů, které, obecně řečeno, zahrnují „znalostní graf“ spojující data z mnoha otevřených zdrojů, podporující schémata, API pro přístup k datům v grafu, prohlížeče grafů a datovou sadu pro kontrolu faktů.
Propojuje odkazy na stejné subjekty – jako jsou města, kraje, organizace atd. – napříč různými datovými sadami s uzly v grafu, takže uživatelé mohou přistupovat k datům o konkrétním subjektu agregovaným z různých zdrojů. Jinými slovy, umožňuje někomu dotazovat se na osoby nebo subjekty, kdy se následně zobrazí všechny informace o této osobě nebo subjektu v databázi Google.
Web Data Commons byl spuštěn v květnu 2018 s počátečním datovým souborem sestávajícím se z údajů o kontrole faktů publikovaných ve formátu ClaimReview několika „ověřovateli faktů“ z Poynter’s International Fact-Checking Network a Duke Reporters’ Lab.
Do října 2018 společnost Data Commons oznámila, že vydání ukázkové datové sady podnítilo další zájem o studium dezinformací a že „obdrželi požadavky z akademické sféry, aby pravidelně aktualizovali korpus kontroly faktů a umožnili více vydavatelům a netechnickým uživatelům přidávat Označení ClaimReview.“ Tyto požadavky byly uspokojeny zavedením sady nástrojů pro kontrolu faktů založených na Googlu.
V říjnu 2020 se Data Commons stala dostupnou ve vyhledávání Googlu: „Jsme nadšeni, že můžeme sdílet, že Data Commons je přístupná prostřednictvím dotazů v přirozeném jazyce ve vyhledávání Google. V době, kdy data informují o našem chápání tolika problémů – od veřejného zdraví a vzdělávání po vyvíjející se pracovní sílu a další – nebyl přístup k datům nikdy důležitější. Data Commons ve vyhledávání Google je krokem tímto směrem a umožňuje uživatelům zkoumat data bez nutnosti odborných znalostí nebo programátorských dovedností.“
Ve videu zveřejněném před týdnem LaToya Drakeová vyzvala „ověřovatele faktů“ a novináře, aby prozkoumali digitální nástroje navržené speciálně pro ně, aby pomohly „ověřit autenticitu a přesnost“ online obrázků, videí a zpráv.
Daleko od ušlechtilého záměru pomáhat s ověřováním faktických informací online Geogiev napsal, že algoritmy Google jsou navrženy tak, aby smazaly webové stránky, které kritizují témata jako:
- Statistiky Covid-19
- Světová banka
- Statistiky kriminality FBI
- Farmakogenomická znalostní báze (PharmGKB)
- Jednosvětová globální vláda
Více informací o tom na Data Commons
Mezi další témata patří:
- Statistiky globálního oteplování poskytnuté IPCC (Mezinárodní panel pro změnu klimatu se sídlem v Ženevě ve Švýcarsku).
- Zjištění Světové zdravotnické organizace na jakékoli téma, které si vyberou.
- Statistiky energetické databáze Organizace spojených národů (emise uhlíku).
- Zprávy od Agentury pro ochranu životního prostředí o skleníkových plynech.
- Anheuser Bush Baldwinsville Brewery
- Stanford University’s DeepSolar
Přečtěte si více na Data Commons
„Všechna data podporují jednu globální vládu pod hlavičkou Organizace spojených národů. Google má jediné slovo v tom, jaké zprávy budou čteny nebo blokovány z internetu,“ napsal Naked Truth News.
Přečtěte si více o Politice zpráv na Googlu
Partneři GNI
Na stránce Wikipedie pro Data Commons se uvádí: „Google spolupracoval s partnery jako jsou Americké Sčítání Lidu (United States Census), Světová banka (the World Bank) a Americký Úřad pro Statistiku práce (US Bureau of Labor Statistics), které také moderují data z Wikipedie, Národního úřadu pro oceán a atmosféru (the National Oceanic and Atmospheric Administration) a Federálního úřadu pro vyšetřování (Federal Bureau of Investigation).“
Data Commons na svém webu dodává: „Data Commons velmi těžila z mnoha spoluprací. Kromě pomoci od amerického ministerstva obchodu (zejména Census Bureau) jsme obdrželi pomoc od mnoha našich akademických partnerů, včetně University California of San Francisco, Stanford University, University California of Berkeley a Hardvard Univesity.
Ale abyste pochopili velikost sítě GNI, můžete si ZDE prohlédnout neúplný 71stránkový seznam jejích více než 7 000 partnerů. Tento dokument je přístupný nikoli přes hypertextový odkaz „Naši partneři“ na straně „O“, jak bylo uvedeno dříve, ale je skrytý na stránce „Zpráva o dopadu 2021“ GNI (viz obrázek níže).
V neposlední řadě se seznamte s online osobností LaToyou Drakeovou, vedoucí Google News Lab, která oznámila příchod nového globálního cenzurního nástroje od Googlu a která zjevně nechce být sledována nikým mimo její síť:
Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: thepeoplevoice.tv
Facebook komentáře