Přehlížené nežádoucí účinky vakcíny proti COVIDU (část 8)
V této sérii zhodnotíme některé méně známé, ale běžné nežádoucí účinky, které se objevují ve výzkumné literatuře a na lékařských klinikách, a co je důležitější, jak se s nimi vypořádat a jak snížit rizika.
Dříve nez začneme:
Jeff Jackson byl soběstačný muž, dokud si nevzal druhou dávku vakcíny proti COVIDU-19. Na zadní straně hlavy se mu objevily tmavě červené tvary.
Mitchell McConachy, 25 letý muž, kvůli povinnému očkování na svém pracovišti v roce 2021 neochotně podstoupil očkování. Od té doby ho trápí nežádoucí účinky.
V roce 2022 se McConachy dozvěděl o nežádoucích účincích vakcíny COVIDU-19 od lékařů online a uvědomil si, že jeho záchvaty bolesti na hrudi a pulzování v hlavě a zápěstích mohly být připsány injekcím mRNA. Stále více se obával, že tyto symptomy by u něj mohly způsobit něco horšího.
Zkušenosti McConachyho odrážejí jeden z mnoha očkovaných lidí, kteří se nyní obávají potenciálních rizik vakcíny. Někteří lidé nezaznamenali žádné příznaky, ale přesto se obávají, že na jejich hlavy někdy v budoucnu padne neštěstí.
Průzkum Rasmussen Reports mezi 1000 lidmi v prosinci 2022 ukázal, že 57 procent Američanů je poněkud nebo velmi znepokojeno závažnými nežádoucími účinky vakcín.
Kromě obav a starostí však existují další možnosti. Lékaři léčící lidi, kteří pravděpodobně zažili vedlejší účinky vakcín, uvedli, že pro mnoho lidí, kteří nezaznamenali žádné příznaky, ale jsou znepokojeni, že by nastat mohly, existuje možnost, jak těmto účinkům zabránit.
Ne každý zažije nežádoucí účinky vakcíny
Ne každý, kdo je očkovaný, zažije vedlejší účinky. To závisí na mnoha faktorech, včetně zdravotního stavu osoby, dávkování, počtu dávek a doby od poslední dávky.
Pokud jde o kvalitu vakcíny, studie ukázaly, že šarže vakcín nejsou stejné, přičemž kvalita jednotlivých šarží se liší. Web HowBadIsMyBatch.com to demonstruje a ukazuje, že počet a závažnost nežádoucích účinků se u různých čísel šarží liší.
Doba od poslední dávky může být také dobrým hodnocením rizika nežádoucích účinků, protože se zdá, že k těmto příhodám dochází během několika dnů nebo týdnů po očkování. Trend byl takový, že čím déle je člověk asymptomatický, tím menší je jeho pravděpodobnost výskytu nežádoucího účinku.
Údaje Systému Hlášení Nežádoucích Příhod Vakcín (VAERS) z Centra pro Kontrolu a Prevenci Nemocí (CDC) v USA naznačují, že více než 50 procent nežádoucích účinků nastane do dvou dnů po očkování (pdf) a 46 procent úmrtí nastane během prvních dvou měsíců. (pdf). Jelikož se zdá, že po čtyřech měsících došlo k malému nárůstu hlášených událostí, pravděpodobnost nežádoucích účinků se postupem času snižuje.
Syed Haider, certifikovaný internista, který od pandemie ošetřil více než 50 000 lidí, uvedl, že postvakcinační symptomy bývají hlášeny u jeho pacientů několik týdnů po očkování.
Naturopatka Dr. Jana Schmidtová, kterou kontaktovalo asi 2000 lidí zraněných vakcínou, uvedla, že příznaky se obvykle objevují během prvních několika týdnů až měsíce.
„Pokud se po pěti měsících nebo po roce bez příznaků cítíš dobře, bez příznaků, bez problémů, opravdu tě chci ujistit, že si myslím, že jsi v pořádku,“ řekl expert na kritickou péči a spoluzakladatel aliance Front Line COVID. -19 Critical Care (FLCCC) Dr. Pierre Kory. Ve zprávě pro FLCCC uvedl, že mnoho lidí nemělo na vakcíny žádnou reakci.
Je třeba poznamenat, že Koryho komentáře se týkaly srdečních příhod, které mají tendenci nastat rychle a náhle. Existují další obavy týkající se nervových onemocnění a rakoviny, kde mohou být přítomny bezpečnostní signály, ale údaje jsou řídké.
Rakovina, která může být přítomna měsíce až roky, než je detekována, byla do značné míry spojena s nežádoucími účinky vakcíny na COVID-19; 60 procent zpráv o rakovině VAERS souvisí s injekcemi COVIDU-19.
V literatuře bylo popsáno rychlé zhoršení rakoviny po očkování (1, 2), nicméně existuje jedna studie od BMJ, která uvádí osobu, jejíž nádor po očkování ustoupil.
Jak snížit riziko vedlejších účinků vakcíny
Některé léčebné postupy, které posilují imunitu těla a celkové zdraví, by měly snížit riziko vzniku vedlejších účinků způsobených vakcínou, ale lékaři to neví jistě.
Nejsou si jisti, do jaké míry je riziko sníženo, když lidé užívají určitou léčbu, a jak dlouho by měli tyto léky užívat.
Následující návrhy představují některé možnosti, o kterých se lékaři domnívají, že mohou být užitečné pro lidi, kteří se obávají potenciálních nežádoucích účinků vakcíny.
Snižte expozici Spike Proteinu
První způsob, jak předejít zranění, je snížit další expozici spike proteinu. Výzkum ukázal, že spike protein je zánětlivý, může vyvolat autoimunitní protilátky a aktivuje karcinogenní dráhy.
Jak virus COVID-19, tak jeho vakcíny mohou vystavit tělo spike proteinům. Haider proto doporučil, abyte se přestali očkovat na COVID-19, a vyhnuli se nákaze SARS-CoV-2, aby se předešlo dalším vedlejším účinkům způsobených spike proteiny.
Certifikovaný internista a kardiolog Dr. Peter McCullough poznamenal, že jeho očkovaní pacienti, kteří se pak nakazí COVIDEM-19, mají tendenci být v horším stavu než nenakažení, ale očkovaní jedinci.
Opakovaná expozice spike proteinu, bez ohledu na jeho formu, může být škodlivá, přičemž studie ukazují, že jedinci, kteří se nakazí COVIDEM-19, jsou vystaveni většímu riziku nežádoucích účinků, když si dají druhou nebo třetí injekci (1, 2).
Recipročně je opakované očkování také spojeno se zvýšeným rizikem infekcí COVIDU-19, uvedla studie.
Haider proto navrhuje, aby jednotlivci zlepšili svou stravu a celkové zdraví, aby se stali odolnějšími vůči infekcím.
Odstraňte Spike Protein a zabraňte dalšímu poškození
Předpokládá se, že zbytkové spike proteiny, které zůstávají v těle, přispívají k nežádoucím účinkům vakcíny, které mohou způsobit zánět, autoimunitu, poškození buněk a tkání a mohou dokonce spustit cesty, které podporují rakovinu.
Aby se vyloučily spike proteiny, mohou jednotlivci začít hladovět tím, že se zdrží jídla a slazených nápojů po delší dobu, aby vyvolali autofagii, navrhl Dr. Paul Marík, specialista na kritickou péči a spoluzakladatel FLCCC.
Autofagie aktivuje buňky, aby rozložily a znovu použily proteiny, což může způsobit destrukci a odstranění spike proteinů uvnitř buněk.
Zdravotní lékař Scott Marsland pro The Epoch Times řekl, že někteří lidé nemusí mít nutně pocit, že mají nějaké problémy. Jakmile však začnou s přerušovaným půstem a dlouhodobým půstem po dobu tří dnů, všimnou si, že jejich mysl je jasnější a příznaky, které dříve připisovali stárnutí, jsou pryč nebo se zmírnily.
Laboratorní studie ukázala, že nattokináza, enzym odvozený z natto, výrobek japonské kuchyně z fermentovaných sójových bobů, může rozkládat spike proteiny na úrovni buněčného povrchu. Má také účinky proti srážení krve a může zabránit tvorbě krevních sraženin, ačkoliv lidé, kteří již užívají léky proti srážení krve, by podle doporučení nattokinázu neměli užívat.
Pomoci mohou také doplňky N-acetylcysteinu (NAC). Studie prokázaly, že aminokyselina může snížit zánět a narušit vazby uvnitř spike proteinů. Rozšířené doplňky NAC mají vylepšené antioxidační vlastnosti a vlastnosti denaturace proteinů.
Experiment s buněčnou kulturou, který provedl ZeroSpike, projekt zaměřený na odstranění spike proteinu z lidských těl získaného COVIDEM-19 a vakcínami, ukázal, že během 24 hodin rozšířený NAC denaturoval 99 procent všech spike proteinů na buněčných površích (pdf). Nebyly provedeny žádné testy, které by prokázaly, zda se stejný účinek vyskytuje u lidí.
Dalším kandidátem na léčbu může být protirakovinný doplněk berberin. Výzkum ukázal, že hladiny spike proteinu se u pacientů s COVIDEM-19 léčených terapeutikem snižují.
Berberin má také antidiabetické a antioxidační vlastnosti. Nemusí však být vhodný pro ženy, které jsou těhotné, kojící nebo ve věku, kdy mají děti. Mezi jeho potenciální vedlejší účinky patří průjem, zácpa, plynatost a bolesti žaludku.
Zdravý životní styl
Stejně jako COVID-19 odhalil neřešené problémy chronických onemocnění a nezdravé imunity, současné obavy z nežádoucích účinků vakcín mohou také prokázat důležitost zdravého těla, které dokáže účinně odstraňovat toxiny.
Haider zdůraznil, že lidská těla jsou dobře vybavená a poměrně silná. „Dokážou v podstatě zvládnout cokoliv, dokonce i věci, které nikdy předtím neviděli,“ řekl.
Schmidt proto spíše než se zaměřovat na vakcíny COVIDU-19, které jsou jedinou potenciální škodou z mnoha, vyzývá lidi, aby se zaměřili na zlepšení celkového zdraví svého těla.
To může zahrnovat přechod na zdravější stravu, omezením zpracovaných potravin, zvýšením příjmu organických, zdravých potravin, pitím filtrované vody a vystavením těla slunci, aby mohlo produkovat vitamín D.
Vitamin D je velmi důležitý pro udržení silného imunitního systému. Metaanalýza z roku 2017 ukázala, že lidé, kteří užívali 800 IU vitaminu D nebo více, byli více spojeni s nižším rizikem chřipky a jiných respiračních virů než ti, kteří jej nebrali.
Lidé by také měli kontrolovat a opravovat základní nutriční nedostatky, radil Schmidt.
Schmidt doporučuje organický včelí pyl jako multivitamin. Včelí pyl obsahuje kolem 250 účinných látek včetně aminokyselin, lipidů, flavonoidů a vitamínů a minerálů, které tělo potřebuje.
Haider dodal, že pití vody podporuje vylučování toxinů močením. Pravidelné a důsledné vyprazdňování zabraňuje nadměrnému ukládání toxinů. Lidé mohou také zvážit návštěvu sauny, aby se nečistoty odstranili pocením.
Hydratace může také pomoci s regulací krevního cukru. Certifikovaný internista Dr. Keith Berkowitz zjistil, že hydratace pacientů, u kterých se po očkování objevily neobvyklé nepravidelnosti krevního cukru, pomohla obnovit normální hladinu cukru v krvi.
Zdravá mysl
Zdravá mysl spolupracuje s tělem na vitalitě a zotavení. Vědci zjistili, že strach, když je chronický, může zhoršit fyzické příznaky.
Profesorka a pokročilá registrovaná zdravotní sestra Mary D. Mollerová z Pacific Lutheran University School of Nursing a ředitelka psychiatrických služeb pro Northwest Center for Integrated Health řekla na konferenci v roce 2017, že chronický strach může potenciálně vést k bolestem hlavy přecházejícím v migrény, svalové bolesti přecházející ve fibromyalgii, bolesti těla přecházející v chronickou bolest a potíže s dýcháním přecházející v astma.
Zdraví mysli a těla může být propojeno, připustil psychiatr Dr. Adonis Sfera. Výzkumy argumentovaly, že mysl a tělo na sebe vzájemně působí; zdravá mysl zlepšuje tělo a zdravé tělo je domovem zdravé mysli.
Strach stresuje mysl i tělo.
Akutní stres může být prospěšný. Studie spojují krátkodobý stres se zvýšenými kognitivními a fyzickými výkony a také se zlepšeným imunitním zdravím. Přesto chronický stres, který postihuje většinu pracujících Američanů, může způsobit biologické stárnutí buněk poškozením DNA, záněty, oxidační poškození a imunitní dysregulaci, což předurčuje tělo k horšímu zdraví.
Stresující životní událost je spojena se vznikem a opakováním nemocí a výzkum ukázal, že autoimunitní onemocnění mohou být spouštěna stresem.
Dr. Cicero Coimbra, renomovaný autoimunitní specialista v Brazílii, který údajně zvrátil autoimunitu u více než 15 000 pacientů, uvedl, že pacienti, kteří nejméně reagovali na jeho léčbu – asi 15 procent – byli ti, kteří měli vysokou hladinu stresu.
Schmidtová poznamenala, že stres může být také spouštěčem nežádoucích účinků po očkování.
Řekla, že u pacientů, u kterých se příznaky objevily několik měsíců po vakcíně COVIDU-19, mnohým z jejich příznaků předcházela stresující událost.
Přestože meditace, jóga a modlitby mohou pomoci vybudovat pocit klidu, tyto praktiky obecně nabízejí dočasnou úlevu.
Coimbra navrhl, že změna myšlení ohledně stresu může být nezbytná pro dlouhodobé zdravotní přínosy, a poznamenal, že jeho pacienti, kteří byli schopni ovládat své myšlení ve stresových událostech, začali lépe reagovat na léčbu.
Možné testy k vyšetření asymptomatických problémů
Klinické testy představují finanční a psychickou zátěž, takže lékaři obecně doporučují testování pouze v případě, že člověk pociťuje příznaky.
Testy však také mohou lidem poskytnout klid, zvláště když jsou znepokojeni a mají úzkost.
Zatím neexistují žádné komerčně dostupné testy, které by mohly měřit hladinu spike proteinu, mRNA nebo jiných složek získáných z vakcíny do těle, i když tyto testy mohou být v budoucnu dostupné.
Vzhledem k tomu, že spike proteiny spouštějí produkci protilátek, Marsland řekl, že vyšetření IgG spike protilátek mu může poskytnout indikaci o hladině spike proteinu u pacienta.
Varování spočívá v tom, že ne všichni pacienti s podezřením na poškození spike proteinem budou mít protilátky proti spike proteinu, protože imunosuprimovaní lidé nemusí být schopni vyvolat imunitní odpověď k tvorbě protilátek. Spike proteiny se také rády schovávají v tukových buňkách, takže obézní lidé také nemusí mít žádné protilátky, protože imunitní systém nemůže zaútočit na spike proteiny uvnitř tukových zásob.
Z tohoto důvodu mohou lidé s nadváhou zaznamenat náhlé vzplanutí příznaků, jakmile začnou hladovět, protože se uložené spike proteiny uvolňují zpět do oběhu.
Haider řekl, že lidé, kteří jsou znepokojeni a chtějí ujištění, mohou otestovat, zda mají mikrokoagulaci. Podle článku v Cardiovascular Diabetology byly mikrosraženiny, které se tvoří v kapilárách, hlášeny jako nežádoucí účinky dlouhodobého COVIDU a nežádoucích účinků vakcín a jsou spojeny s myokarditidou, chronickým únavovým syndromem, mrtvicí, cukrovkou 2. typu, kognitivní dysfunkcí, úmrtími a mnohými dalšími problémy.
Haider provádí rozsáhlý test nutričních hladin pacientů a běžných biomarkerů a také hodnotí jejich hladiny alfa 2 antiplasminu a von Willebrandovy choroby, které mají obě tendenci se zvyšovat s mikrokoagulací.
Mezi další potenciální testy patří analýza krve, kterou předložila renomovaná výzkumnice a profesorka Resia Pretoriusová ze Stellenbosch University v Jižní Africe, která používá fluorescenční mikroskop k detekci mikrosraženin.
Žádný z těchto testů není komerčně dostupný; mikroskopy používané pro tento krevní test mají pouze výzkumné laboratoře. Někteří lékaři se proto techniky naučili sami.
Mezi další běžné testy patří testy C-reaktivního proteinu, které mohou odhalit zánět, testy D-dimerů, které pomáhají detekovat krevní sraženiny, a testy, které ukazují hladiny troponinu, protože zvýšené hladiny mohou být známkou srdečního poškození nebo stresu. Testy na antinukleární protilátky mohou indikovat autoimunitu.
Lékař může obvykle diagnostikovat myokarditidu na základě klinických příznaků, elektrokardiogramu (EKG) a hodnot MRI, řekl McCullough.
Nicméně, Marik řekl, že mnoho pacientů po očkování s nežádoucími účinky, kteří hlásí srdeční problémy, může mít ve skutečnosti normální hodnoty MRI a EKG. Poukazuje na test PULS, který předpovídá riziko akutního koronárního syndromu měřením devíti biomarkerů. Akutní koronární syndrom je často spojen se srdečními záchvaty.
Test však může stát několik set až tisíc dolarů v závislosti na poskytovateli.
McCullough proto doporučil, aby testování bylo založeno na symptomech.
Svítá optimismus
Přestože byl prakticky nucen se nechat očkovat, McConachy řekl, že jeho nově nalezené pochopení vakcín proti COVIDU-19 jej úplně změnilo.
„Nyní beru své zdraví vážněji,“ napsal McConachy The Epoch Times v textu s tím, že od té doby provedl změnu o „180°“.
„Nyní si dobře uvědomuji, co jím, přestal jsem vapovat, přestal jsem brát drogy a byl jsem šest měsíců střízlivý z alkoholu. Teď piju jen s mírou.“ Začal také brát vitamíny a každý den cvičit.
Na sociálních sítích natočil McConachy videa o nežádoucích účincích spojených s mRNA vakcínami COVIDU-19 a radil svým následovníkům, aby provedli vlastní výzkum. Řekl, že mnoho lidí mu řeklo, že zažili bolest na hrudi a další příznaky.
McConachymu byla nedávno předepsána léčba ivermektinem a hydroxychlorochinem, aby se odstranily spike proteiny z vakcíny a zbytkové látky vakcíny. Od té doby každý týden doplňuje ivermektin a hydroxychlorochin.
„Rozhodně mi to dalo klid a nemůžu říct, že bych od té doby měl nějaké bolesti na hrudi.“
Aktualizace: Tento článek byl aktualizován nejnovějšími informacemi od poskytovatelů zdravotní péče o způsoby, jak předcházet nežádoucím účinkům vakcín.
Epoch Times v budoucnu pravděpodobně vydá další články o vedlejších účincích vakcín. Tohle je osmá část série Předchozích sedm si můžete přečíst v angličtině, nebo za pomoci Google překládače:
Přečtěte si část 1 – Hlavní země oficiálně hlásí 100 úmrtí způsobených vakcínami COVID-19
Přečtěte si část 2 – Poruchy zraku u pacientů po očkování proti COVIDU-19, lékaři varují před možnými riziky
Přečtěte si část 3 – Tinnitus: Běžný nevyléčitelný nežádoucí účinek vakcíny COVIDU-19, lékaři sdílejí způsoby, jak pomoci
Přečtěte si část 4 – Výskyt atypické neuropatie malých vláken po očkování proti COVIDU-19, možná nedostatečně diagnostikovaná
Přečtěte si část 5 – Nové poruchy hybnosti po očkování proti COVIDU: pacienti nesprávně diagnostikováni, léčba opožděna
Přečtěte si část 6 – Všechno, co může být nepřítelem: Onemocnění žírných buněk hlášená po očkování proti COVIDU-19
Přečtěte si část 7 – Spousta kožních onemocnění hlášených po očkování proti COVIDU, řešení existuje
Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: theepochtimes.com
Facebook komentáře