Autor: Martin Kirschner.
Možná už jste někdy slyšeli o metodách afirmace, a zhmotňovaní cílů a snů na základě přání. Některým lidem afirmace fungují a jiným ne. Čím to je? Že by jiní byli předurčeni k tomu, aby proměnili ve zlato vše na co šáhnou a jiní k tomu předurčení nejsou, nebo dělají něco jinak?
Já nechci
Vesmír nezná slovo „ne“. Proto když říkáte, že nechcete být chudí, nechcete být nemocní, nechcete být osamělí, tak si přesně tohle zhmotníte, protože to na co upínáte pozornost, tam to roste. Přání si na základě strachů a obav vyvolá přesně tyto důsledky ve hmotě.
Víte co nechcete, ale nevíte co chcete. V tom případě se nikam nedostanete a Vesmír taky nebude vědět co vlastně chcete.
Chci být
Pokud říkáte, že chcete být bohatý, chcete být zdravý, chcete mít přátelé, tak už je to lepší a určitý pozitivní efekt to pro váš život může mít, protože už víte co chcete a podle toho zaměřujete svou pozornost na své jednání a činy, které vás k tomu můžou dovést.
Na druhé straně, je i zde, stále zaměřována pozornost na nedostatek, protože tím, že něco chcete, tak vlastně přiznáváte, že to nemáte a proto vám to ani Vesmír nemůže ve větší míře dát. Možná znáte citát z Bible: „Neboť každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má.“
Já jsem
Aby vám tedy mohlo být dáno a přidáno, tak musíte předstírat, že už to máte. Říkejte si proto: „Jsem bohatý“, „Jsem zdravý“, „Jsem společenský“, „Všichni mě mají rádi“, „Jsem miláček Vesmíru“ atd.
V knize „Pro blaho a úspěch“ od Dr. Josepha Murphyho se píše:
„Wiliam James, otec americké psychologie, potvrdil skutečnost, že podvědomí nevyhnutelně vytváří každý obraz, který máme v hlavě a který je podporován naší vírou. Dělá, jako bych byl, a já budu. Dělejte, že se cítíte být tím, čím byste být chtěli. Hrajte roli, kterou nosíte ve své hlavě. Dělejte to neustále. Ponenáhlu se vám to pevně usadí ve vašem podvědomí a stane se zázrak, o který jste tímto způsobem prosili.“
Pro mnohé lidi je něco takového nepochopitelně a zřejmě neuvěřitelné. Ale mohu potvrdit, že to takto funguje. My lidé jsme tvůrci svých životů a dokážeme tvarovat matérii v náš prospěch a to pouze svým mentálním nastavením. Proto místo přání, si představte, že už to jste, nebo že už to máte a bude pouhá otázka času, kdy se vám to skutečně zhmotní.
V americké škole osobního rozvoje je termín „Until you have it, pretend you have it.“, což v překladu znamená „Dokud to nemáš, předstírej, že to máš“. Tuto metodu afirmace často doporučuje český kouč osobního rozvoje Jiří Vokiel Čmolík. Dnes je tento člověk dolarový milionář, vlastnící několik hotelů a prodávající rodinné domy v Kostarice. Zároveň je zakladatel kryptoměny Kauri.
Zdá se tedy, že některým lidem tato metoda affirmace skutečně funguje k dosažení úspěchu.
„Když si to můžete představit, můžete to i zrealizovat.“.
Walt Disney
Facebook komentáře