Autor: Martin Kirschner.
V současné době se v televizi hodně mluví o „Ruské agresi“. Rusko chce údajně vojensky napadnout Ukrajinu a již údajně nahlásilo termín invaze na 16.2.2022. Informují hlavní média o realitě, nebo realitu vytvářejí? A proč by Rusko útočilo na Ukrajinu?
Historie novodobého válčení
Abychom pochopili to, co se v dnešní době odehrává, tak se musíme podívat do historie, kde můžeme nalézt podobnosti s dnešní dobou z kterých se můžeme poučit. Historie totiž ukazuje, že válku vyhlašují země, které jsou na tom surovinově, energeticky a ekonomicky na dně.
Příkladem toho je Výmarská republika (dnešní Německo), která musela přijmout zdrcující a ponižující podmínky kapitulace, které podle mnoha historiků měly za následek vzestup Hitlera. Němci nejen, že přišli o velkou část území, ale také o vekou část vojenské techniky, kterou museli odevzdat Spojeneckým vojskům. Panovala ekonomická bída a měna byla prakticky bezcenná. Dodnes existují fotografie, jak si Němci vytápěli obydlení Říšskou markou, protože byla bezcenná. Není divu, že národ čekal na spasitele, který přišel a sliboval, že skrze válku a zabavovaní majetku Židům pozvedne zemi k prosperitě a národní hrdosti.
Japonci vyhlásili válku Američanům potom, co se Spojené Státy rozhodly, že přestanou do Japonska dovážet ropu. Japonsku zbývaly zásoby ropy na posledních pět měsíců a kdyby Japonsko nevyhlásilo USA válku, tak by se Japonská armáda ocitla vojensky ve středověku a tím pádem by následoval úpadek císařského impéria.
Současná situace
I v dnešní době je válka riskem, kdy se jedna země snaží zmocnit cizích zdrojů, aby si zachovala svou světovou dominanci. Typickým příkladem jsou toho Spojené Státy.
Spojené Státy vyhlásili válku Afganistánu poté co na jeho území byla nalezena ropa o minimálním objemu 1,8 miliardy barelů. Oficiálně Spojené Státy vyhlásili válku Afganistánu kvůli útoku z 11. září na Světové obchodní centrum. Nicméně spousta dokumentů, včetně třeba knihy Alice in Wonderland and the World Trade Center Disaster popisuje, že útok na Světové obchodní centrum zinscenovala samotná vláda Spojených Států, aby měla záminku a souhlas veřejnosti pro vpád do Afganistánu.
V dokumentu Historie dezinformací 1. díl se zase uvádí, že Spojené Státy zinscenovaly dezinformačních kampaň o Iráku, že má zbraně hromadného ničení. Hlavní média o tom informovala po celém světě a Sadám Hussain byl označován za zrůdu a diktátora. Když pak proběhla invaze do Iráku vojsky NATO, tak žádné zbraně hromadného ničení nebyly nalezeny. Spojené Státy zabily tisíce životů a prošlo jim to u veřejnosti díky dezinformacím z hlavních médií. Opět tato operace byla záminkou k tomu, aby se USA zmocnily ropy a zahájily procesy řízení masové migrace uprchlíků do Evropy.
Jak vidíte, tak Spojené Státy využívají taktiku strachu, reakce a řešení. Cílem toho je vytvořit obraz protivníka, který je ohrožuje. Stejně, jako v případě Německa a Japonska v minulosti, jde Spojeným Státům o zdroje. Nejvíce o ropu, protože jejich měna dolar (petrodolar) je hodnotově na ropě vázaná. Pokud by Spojené Státy přišly o ropné zdroje, tak jako světová velmoc končí a to je to k čemu dnes dochází.
Dalším problémem Spojených Států je ekonomická krize a neuvěřitelná zadluženost ve výši 30 biliónů dolarů. To je částka, kterou už nikdy nesplatí a spolu se zdrojovou a energetickou krizí čeká USA středověk. V podstatě už nemají co ztratit a válka by pro ně mohla být cestou, jak získat nové zdroje a svou ekonomickou krizi vyřešit.
To potvrzuje i VK, šéfredaktor Aeronetu, který v pátečním vysílaní Svobodného Vysílače řekl: „Pokud se podíváte na Joe Bidena, tak vidíte obraz celé Ameriky. Kolabující říši. A pokaždé když říše kolabují jsou nejnebezpečnější. Viděli jsme to při kolapsu Římské říše, při kolapsu Osmanské říše, při kolapsu Perské říše. Vždycky když obrovská impéria kolabují snaží se vnitřní problémy transformovat do expanzivní politiky, do válek.“
Naopak Rusko má třetí největší zásoby ropy na světě. Každý rok vykazuje rozpočtové přebytky, což znamená, že tato země je bez dluhů. Naposledy v roce 2020 vykázalo Rusko rozpočtový přebytek 1967 miliard rublů.
Motiv
Když srovnáte současnou situaci Ruska a Spojených Států, tak si můžete sami vyvodit, kdo má větší motiv na válce.
V hlavních médiích slýcháme, že Rusko chce napadnout Ukrajinu, ale nikdo neříká motiv, proč by to dělalo. Moskva tyto informace označila za hysterií a dezinformace.
Samotný prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj k tomu dodal: „Nejlepším přítelem naších nepřátel je panika v naši zemi a tak panika v naši zemi a informace, které paniku vyvolávají nám nepomáhají.“
Je tedy vidět, že i Ukrajinský prezident minimálně tuší, že jeho země se stala pouhým nástrojem k vyvolání konfliktu mezi Ruskem a Západem.
Co bude následovat
Pokud hlavní média s odkazem na americkou diplomacii tvrdí, že Rusko zaútočí 16. února na Ukrajinu, tak to ve skutečnosti znamená, že Spojené státy plánují v tomto přibližném termínu zahájit útok pod falešnou vlajkou, kdy obviní Rusko z útoku na Ukrajinu. Ať už to bude výbuch nějaké budovy, atentát na ukrajinského politika, nebo třeba sehrané střílení ruských vojsk (herců) na civilisty.
Jak z historie vyplývá, tak válku vyhlašují země, které jsou v zoufalé situaci a to Rusko rozhodně není. Také víme, že Spojené Státy mnohokrát využily dezinformace k tomu, aby mohly prosadit své mandáty skrze strach-reakce-řešení a tím se svými spojenci obsadit cílenou zemi.
Aby Spojené Státy mohly vojensky soupeřit s Ruskem, tak budou muset zatáhnout do válečného konfliktu celé NATO. K tomu poslouží hlavní média, která budou mít za cíl démonizovat Rusko a získat široky souhlas veřejnosti s útokem na Rusko.
Facebook komentáře