Autor: Martin Kirschner.
Každý z nás měl v dětství nějaké cíle a přání. S postupem věku lidé na své cíle a přání zapomínají, protože se podvolují programu „buď rozumný“ a raději ve svém životě nic nerealizují. Říká se, že děti jsou do svých 6 ti let osvícenými Mistry, dokud je systém skrze vzdělání a média nezpracuje.
O to více je nutné si stále připomínat, že jsme všichni děti boží, které jsou na tomto světě pouze na návštěvě, aby zde plnily vyšší poslání. Takovým příkladem je i novinářka Petra Slancová, která se rozhodla navštívit dvakrát Indii a podniknout pouť za svým duchovním mistrem Paramahamsou Vishwanandou, aby našla své pravé já a poznala co je smyslem života.
Zlom v životě
Petra Slancová měla ve svém životě to, co bychom mohli považovat za úspěch. Měla dobře placenou práci médiích a také dostala nabídku pracovat v České televizi. Po zkušenostech ve zpravodajství věděla, že touto cestou se již nechce vydat a zrušila pozvání na kamerové zkoušky. O svých zkušenostech v hlavních médiích říká:
„Jeden můj šéf mi kdysi řekl, že pozitivní zpráva není považována za zprávu. Tahle věta se mi často vracela na mysl. Vnitřně jsem s tím nesouhlasila. Nedávalo mi to smysl. Chtěla jsem být součástí něčeho, co má nějaký prospěch pro druhé, co nás vede do naší síly. Probouzí náš potenciál. Muselo uběhnout ještě pár let, než jsem dozrála do bodu vystoupit z komfortní zóny a opustit do té doby jediné, co jsem znala – svět zpravodajství. “
Hlavní média, politici a jejich „odborníci“ se nás snaží strašit různými krizemi, aby nás mohli ovládat. Jako novinář jsem si vědom toho, že není jedno s kým děláte rozhovor, protože pak vysíláte od těchto negativních lidí programy do celého světa .
„Myslím, že v našich životech chybí určitá lehkost bytí. Mnoho lidí se cítí zavaleno vnějším světem. Toužíme po skutečném vnitřním naplnění a hledáme odpovědi na své otázky. Přestalo mi dávat smysl zpovídat v televizi převážně politiky a lákalo mě udělat rozhovor s někým, kdo má skutečnou moudrost a jeho slova přesah.“ dodává novinářka.
Cesta do Indie
Vyhořelá tím, jak současný svět funguje, ale zároveň plná naděje se vydala do Indie na vlastní pěst. Spálila mosty a čelila neznámu. Její rodiče a přátelé ji od cesty odrazovali, ale ona se rozhodla, že nezradí sebe samu a bude vstříc svému osudu:
„Indie mě učila pustit se plánů a lpění na nich, což nebylo zpočátku jednoduché ani příjemné. Byla jsem nucena čelit svým strachům a jít za hranici mysli. Teprve když jsem se otevřela neznámému, začala důvěřovat své intuici a umožnila, aby film vznikl tak jak má, a ne jak si myslím, že by měl, vše mnohonásobně překročilo má očekávání. Byla to ta nejlepší transformační škola která ovlivnila nejen mě, ale i samotné natáčení. Nemůže být nic lepšího, když film s názvem Ano životu, vytvoří život sám. :)“
Lidé, hlavně ze Západu, mají tendenci neustále něco ve svém životě řídit a kontrolovat. Někdy je však nejlepším řešením odevzdat se boží prozřetelnosti a unášet se ve víře šťastných nahodilostí. To Petru naučila také Indie:
„Indie mi dala mnoho nezapomenutelných zážitků a zatím jednoznačně největší dobrodružství mého života. Pomohla mi podívat se na sebe jinýma očima. Vystoupit z komfortní zóny a projít změnou z naivní Evropanky která potřebovala mít vše pod kontrolou v ženu, která je otevřena změnám i tomu, co přichází. Učila mě také nesoudit a více prožívat a přijímat život tady a teď.“
Dokument ANO životu, ANO lásce
Cílem tohoto dokumentu je předat inspirující poselství pro tento svět. Je o překonání strachů a komfortní zóny, což je v dnešní době víc než aktuální téma. Lehkost bytí v přítomném okamžiku je poselství, které nám tento dokument předává s prvkem sebepoznání. Petra Slancová k tomu říká:
„Vznikl nápad natočit dokumentární film s láskyplným poselstvím duchovních mistrů. S poselstvím, které je nadčasové a jde za hranice náboženství, vyznání, barvy pleti, kultury. S poselstvím, které se dotýká každého z nás jako lidské bytosti. Dotýká se – našeho srdce.
Jde o autentický osobní příběh hledání a objevování sebe sama, své vnitřní síly. Je také hodně o překonávání překážek a cestě za svým srdcem. Důležitou roli v něm hrají samozřejmě i duchovní Mistři, se kterými jsem se při putování po Indii setkala a jejich moudrost doplňuje samotný děj a vytváří láskyplné poselství pro dnešní svět.“
Strach je to co v dnešní době lidi nejvíc omezuje. Když se zbavíme strachu, zbavíme se také svých pout a začneme naplno žít a plnit si své sny. Novinářka si díky své cestě uvědomila hlubokou pravdu o strachu:
„V životě se rozhodujeme buď ze strachu nebo z lásky. Rozhodnutí ze strachu nás oslabují, ta z lásky pozvedají. V současné době nás strach obklopuje ze všech stran. Poselstvím filmu je rozhodně probudit to nejlepší v nás. Samotný název Ano životu, ano lásce mluví za vše. Když toto velké ANO řekneme, svět se změní. Změníme se totiž my a náš pohled na něj, ať už žijeme na jakémkoliv místě planety. Jak řekl Mahatma Ghandi: „Chceš-li změnit svět k lepšímu, změn nejprve sebe sama.“ Každý z nás je jiný a přitom všichni toužíme po tom stejném – být šťastní.“
Závěr
V současné době se spousta lidí bojí opustit svou komfortní zónu a opustit svou dobře placenou práci. V důsledku toho pak ze strachu dělají to co po nich systém chce. Lékaři podávají škodlivé léky, novináři šíří negativitu a lži, policisté zaklekávají lidi a to vše jenom proto, že se bojí opustit Matrix vytvořený elitami, který je finančně zotročuje.
Ze zkušenosti vím, že když se člověk vydá cestou svého životního poslání, tak i peníze si ho najdou. Již nikdy nebude hladovět a nikdy nebude žíznit. Novinářka Petra Slancová je pro mě inspirativním symbolem žijící bytosti, která se rozhodla jít proti proudu a následovat své vyšší poslání.
„Mistři se inkarnují nejen v Indii, ale v různých částech tohoto světa, aby lidem připomněli skutečný účel života. Mají udržovat při životě Světlo poznání, bhakti a odevzdání se. Bez tohoto Světla by již dávno svět skončil.“ Zdroj: www.anozivotu.cz
V současné době je tvorba dokumentu „“Ano životu, ano lásce“ v přípravách a získávání financí na závěrečnou postprodukci filmu proběhne pomocí kampaně na platformě Indiegogo, která začne ke konci 22. ledna a kterou rád podpořím. Začátek kampaně bude zveřejněn na webu www.yestolife.cz.
Mezitím si můžete prohlédnou ukázku z připravovaného dokumentu:
Facebook komentáře