Vladimír Štěpán je odborník na energetiku a její zavádění. V rozhovoru pro YouTube kanál Svědomí Národa předpovídá, že většina lidí přijde o své nemovitosti z důvodu zavádění Green Dealu. Naplňuje se tak vize Klause Schwaba „nebudete nic vlastnit a budete šťastní“.
Štěpán uvádí tři základní příčiny , proč lidé přijdou o své nemovitosti v důsledku zavádění Grean Dealu.
První příčinou jsou extrémně drané ceny energií. Rovnice je taková, že čím více se budou zavádět „zelené“ zdroje energie, tím méně energie bude. A čím více se bude jezdit elektroauty, tím větší bude spotřeba. Výsledek = málo energie a vyšší spotřeba bude mít za následek to, že se většina domácností nedoplatí a upadne do dluhové pasti. Už teď je cena energie zhruba o 1000% vyšší kvůli přeprodeji přes lipskou burzu, kde spekulanti a nadnárodní korporace finančně zotročují český lid skrze tuto komoditu.
GREAN DEAL – beautiful. pic.twitter.com/2pqW36PFWd
— Ell Diamonds Pearls Stars 💎 (@Lizdiamondpear1) February 28, 2024
Další příčinou toho, že příjdete o nemovitost bude komerční daň z nemovitostí, která se bude pohybovat v rozmezí 2 – 3% ročně, což ve výsledku může znamenat, že za tří pokojový byt státu ročně zaplatíte 50 – 60 tisíck Kč, jak uvádí Štěpán.
Podívejme se zpětně do USA, kde tato komerční daň z nemovitosti byla zavedena například v New Yorku v roce 1963. Za pár let od zavedení této daně o svou nemovitost přišlo více než 50% vlastníků, protože nebyli schopni tuto daň pravidelně platit a tak museli nemovitost prodat.
V dnešní Kalifornii, kde je daň z nemovitosti kolem 8 000 USD/ročně a je tím pádem nejvyšší v celých USA si vlastní nemovitost můžou dovolit pouze celebrity a jiní vlivní a majetní lidé. Většina obyvatel Kalifornie již svou nemovitost nevlastní.
Podle Štěpána budou posledním hřebičkem do rakve zákonem vynucované rekonstrukce rodinných domů, aby splňovaly normy nižší ekologické třídy.
Štěpán predikuje, že v důsledku těchto opatření většina lidí své nemovitosti prodá. Jiní se přizpůsobí, a aby tyto nafouknuté výdaje zaplatili, tak budou žít v jednom bytě s dalšími deseti až patnácti lidmi tak, jako je tomu například v dnešní Číně.
V dnešním světě umělé inteligence a robotizace lidé přicházejí o pracovní místa a tedy i zdroje příjmů. A aby toho nebylo málo, tak Green Deal je navržen tak, aby zvýšil ceny energií a zničil průmysl.
„Česká republika měla silnou tradici ve výrobě oceli. Uměli jsme vyrábět vysoce ušlechtilé ocele, měli jsme silné hutnické školství a výzkum. Naše kvalitní ocelářství v poslední době doničily především drahé energie, kvůli nimž se stala naše ocel nekonkurenceschopná. Tady již demontáž celého odvětví byla téměř dokonána“, říká ekonomka Markéta Šichtářová.
Nemusíte být tedy matematický expert, aby vám došlo, že když se vám zmnohonásobí výdaje a vynulují příjmy, tak nezaplatíte složenky, upadnete do dluhů a o všechno příjdete. A to je pravý účel Green Dealu – Velkého Resetu.
Čtěte také:
Velký reset: Jak EU plánuje sledovat majetky, finance a zlato občanů ČR?
V České Republice se naplňuje další fáze Velkého Resetu – Vyvlastňování nemovitostí
„Je to zničující program, zločin století. S ekologií to nemá nic společného. A česká vláda sehrála hlavní negativní roli v jeho přijetí,“ říká o zavádění Green Dealu expert na energetiku Vladimír Štěpán. V novém rozhovoru detailně rozebírá, jaká zátěž v podobě nových poplatků, daní a pokut se chystá v jednotlivých letech na občany i na podnikatele.
Od doby před dvěma lety, kdy byl jedním z mluvčích na velkých demonstracích kvůli nesmyslně vysokým cenám energií, ve svých prognózách ještě přitvrdil. Obává se, že mnozí majitelé domů o své nemovitosti přijdou. Domy budou nově tříděny do kategorií podle ekologické zátěže a do nízkozátěžové kategorie jich spadne jen minimum. Ostatní budou platit vysoké daně a pokuty. A tím to podle Vladimíra Štěpána teprve začne.
Je to „jen“ utopistická socialistická hloupost? Nebo něčí záměr a plán, jak převést nemovitosti do rukou nadnárodních bank a korporací? Čeká nás opravdu ve jménu „záchrany planety“ přežívání ve sdílených bytech a ježdění sdílenou dopravou? Co by ve skutečnosti pomohlo ekologii a reálně uspořilo energii? Zbývá na to ještě čas? Poslechněte si v rozhovoru.
Facebook komentáře