Evropská unie plánuje do dvou let vytvořit rozsáhlou databázi obsahující informace o movitých a nemovitých majetcích všech občanů členských zemí. Tento krok, známý jako celoevropská databáze majetků, má za cíl posílit kontrolu nad finančními transakcemi. Oficiální vyjádření EU je, že toto opatření má „bojovat proti daňovým únikům, praní špinavých peněz a dalším formám finanční kriminality“. Opravdu jde o naši „ochranu“, nebo se naplňuje plán Klause Schwaba z WEF pod sloganem „nebudete nic vlastnit a budete šťastní“?
Databáze movitého a nemovitého majetků: Co zahrnuje?
Aeronet píše: „Total Control: Evropská unie chce nejpozději do 2 let vytvořit celoevropskou databázi movitých a nemovitých majetků všech občanů členských zemí unie! Podle informací má být Registr majetku EU základním pilířem pro zavedení tzv. evropských daní, ze kterých má být financován nejen provoz byro-aparátu Evropské unie, ale i chystaná Evropská armáda a rovněž rekonstrukce a obnova Ukrajiny!“
Kromě emisních povolenek, které již brzo budou platit i fyzické osoby, je to již druhá daň, kterou od vás považuje platit tato nadnárodní korporace. A to nemluvím o daních, poplatcích, pojištěních, drahých energiích a celkově dalších nákladech na život. Lidé si neuvědomují, že žít v krysím závodě, kdy musíte mít tři práce na zaplacení všeho není normální. Až si to uvědomí, tak již bude pozdě a nikdo nic nebude vlastnit, protože většina obyvatelstva tyto uměle navýšené náklady na život prostě nedá.
Nová databáze bude obsahovat podrobné údaje o veškerých nemovitostech, vozidlech, cennostech, elektronice a dalších významných majetkových položkách. Tato data budou sdílena mezi členskými státy a budou sloužit k identifikaci nesrovnalostí v majetkových přiznáních či daňových povinnostech. Jinými slovy budete pokutováni za to, že něco nepřiznáte. Naopak pokud vše přiznáte, tak budete „odměněni“ vysokými daněmi a patrně i vyššími emisními povolenkami, protože krédo zní: „Čím víc vlastníte, tím větší je vaše uhlíková stopa a tím větší musí být vaše daňová zátěž“.
Kontrola bankovních účtů
Kromě sledování majetků se plánuje i intenzivní kontrola bankovních účtů. Banky budou povinny mnohem přísněji poskytovat podrobné informace o finančních transakcích a identitě klientů. Tento proces může zahrnovat tzv. „zvláštní pohovory“, kde budou muset jednotlivci předložit důkazy o legálním původu svých financí . Úřady budou zjišťovat původ peněz na účtech, a pokud bude zjištěn podezřelý původ, mohou být majitelé účtů pozváni k pohovoru, aby vysvětlili původ těchto peněz, nebo jim tyto peníze budou zmrazeny. Někdy jsou peníze zmrazeny ještě před tím, než k jakémukoliv pohovoru vůbec dojde. K zmrazení peněz může tedy dojít z iniciativy banky, nebo finančního úřadu.
Deník MIX24 popsal případy, kdy byli klienti bank popotahování na kobereček bankami, aby doložili původ svých peněz.
Pan Karel sdílel: „“Normálně podnikám jako OSVČ a nedávno mě z banky kontaktovali, ať jim ozřejmím, z jakých zdrojů pramení mé příjmy, respektive příchozí transakce. S prostým vysvětlením se přitom nespokojili. Musel jsem dokládat faktury i daňová přiznání”, a zároveň dodal: „Musím říct, že mě to dost zaskočilo. Provozuji zcela legitimní činnost a vůbec nechápu, jak mohou něco takového prověřovat. Čísla účtů mých klientů jsou známá a jednoduché vysvětlení jim mělo stačit.“
Je známý také případ klienta, který si vzal u banky půjčku 450 000 Kč. Po načerpání půjčky si klient část půjčených peněz vložil do Bitcoinu. Po této transakci mu banka zmrazila zbylých 68 000 Kč, které si klient půjčil a banka po něm požadovala doložit za co půjčené peníze utratil s tvrzením, že půjčené peníze nejsou určené na investice. Klient se bránil tím, že banka u půjčky uvedla, že se jedná o „půjčku na cokoliv“. Tím banka nejenom lhala klientovi, ale také porušila § 1796 a dopustila se lichvy:
„Podle § 1796 nového občanského zákoníku (NOZ) je z titulu lichvy neplatná každá smlouva, při jejímž uzavření jedna strana zneužila tísně, nezkušenosti, rozumové slabosti, rozrušení či lehkomyslnosti druhé strany za účelem získání plnění, jehož hodnota by byla vzhledem ke vzájemnému plnění v hrubém nepoměru.“
Banka tedy zmrazením peněz porušila úvěrovou smlouvu, dopustila se lichvy a způsobila klientovi finanční potíže. Přitom sama požadovala po klientovi, aby úvěrovou smlouvů plnil do puntíků. Půjčené peníze, které byly klientovi zmraženy, mu banka nikdy nevydala. Tento případ se stal u banky Equa bank, kterou později koupila Raiffeisenbank.
Poučení: Nikdy si nenakupujte kryptoměny přes banku u které jste si půjčili peníze. Kryptoměny lze nakupovat také offline – a do určité částky anonymně – přes Bitcoinmaty.
Tyto kontroly by podle zákonů měly dodržovat všechny banky, ale jsou banky, které se doslovně vyžívají v kontrole svých klientů.
Pokud se tedy nechcete stát finančním nevolníkem banky tak MIX24 píše: „Obecně platí, že nejvíce vás budou lustrovat ty největší, jako je Česká spořitelna, ČSOB nebo Komerční banka, jelikož i ony jsou pod bedlivým dohledem regulátora v podobě České národní banky.“
Komerční banka to povýšila ještě na vyšší level, kdy chce po všech klientech vědět, kde vzali peníze, které si chtějí u ni uložit. Vítejte v Absurdistánu.
Nákup zlata pouze pokud doložíte původ peněz
Jedním z dalších kroků je regulace nákupu zlata, kterou upravuje nově vzniklý zákon. Ti, kteří budou chtít investovat do tohoto drahého kovu, budou muset doložit původ peněz, které na tento nákup použijí. Podle oficiálního tvrzení, tento požadavek má „zabránit použití zlata jako prostředku pro praní špinavých peněz nebo únik kapitálu“.
Ve skutečnosti jedním z krátkodobých důvodů této regulace je desetkrát vyšší nárůst nákupů zlata.
Aktuálně.cz píše: „Nákupy zlata zažívají v posledních letech renesanci. Nakupují všichni. Lidé hledají ve zlatu v době vysoké inflace záruku jistoty. Dle statistik společnosti Golden Gate, která se zabývá prodejem zlata, se za posledních 10 let poptávka českých domácností po fyzickém zlatě a stříbře zdesetinásobila. Hlavními hybateli na trhu jsou ale centrální banky. V posledním roce nakupuje do zásob i ČNB.“ ČNB již drží 42 tun zlata.
Jedná se tedy o intervenci centrálních bank, aby mohli zlato nakupovat hromadně a prudce se nezvyšovala jeho cena. Zlato ve velkém nakupují také Čína a Rusko.
Pokud vám byrokraticky ztíží nákup zlata, pak právě bude dosaženo tohoto cíle – snížení nákupů zlata u firem a obyvatel. Pro nákup zlata totiž musí podle nového zákona kupující předložit důkazy o původu svých finančních prostředků. To může zahrnovat bankovní výpisy, potvrzení o příjmech, nebo jiné dokumenty, které jasně ukazují, odkud peníze pocházejí.
Dlouhodobým důvodem pro vaše ztížení nákupu zlata je zavádění CBDC (digitalních měn centrálních bank) a odstranění konkurence v podobě hotovosti, zlata a decentralizovaných kryptoměn – jako například Bitcoin.
Závěr
Plánovaná opatření vzbuzují obavy o soukromí občanů a možnosti nadměrného zásahu státu do osobních financí. Kritici upozorňují, že by tato opatření mohla vést k omezování občanských svobod a k nadměrnému sledování ze strany státu.
Plánovaná opatření Evropské unie představují významný krok směrem k větší kontrole a regulaci finančních aktivit občanů s kterými je předem jednáno, jako s „teroristy“ a proto se musí všichni podrobit kontrole pro zamezení „financování terorismu“.
Ve skutečnosti to je příprava na zavádění CBDC a postupné aplikování Velkého resetu do našeho každodenního života. Cílem je získat absolutní kontrolu nad majetky a financemi občanů celé Evropské unie, aby je mohli ještě více zotročit skrze daně a zelené příplatky.
Prima CNN včera ve zprávách informovala o tom, že vláda v podstatě zradila své občany prostřednictvím mobilní aplikace eDoklady, která umožňuje mít OP v digitální podobě – eObčanka, která se stala prostředkem špehování Čechů s cílem zjistit o nás co nejvíc informací – včetně a to hlavně těch finančních. Data všech Čechů používající eObčanku se tak posílala do Nizozemska.
Irozhlas píše: „Mobilní aplikace, aniž by na to uživatele upozornila, každou transakci podrobně hlásí na servery, které si stát pronajímá v nizozemském datacentru Azure od společnosti Microsoft.“
Stát (rozuměj současná česká vláda) si pronajímá tyto servery v Nizozemsku, takže vláda Petra Fialy nás sleduje a posílá údaje o nás do zahraničí.
Šrouby se utahují a vlastní vláda zrazuje své občany špehováním a podporuje kontrolu jejich majetků a finančních prostředků, jak si diktuje elitářská EU. Jak dlouho ještě bude trvat, než tato vlastizrádná vláda Petry Fialy půjde k valu? Nebo budeme čekat, až nám tady zavedou totální kontrolu s digitální měnou CBDC?
Facebook komentáře