Umělá inteligence (AI) prostupuje všemi duševně vykonávanými profesemi. Existuje ještě nějaká jistota práce? A jak umělá inteligence mění různé oblasti podníkání? Zůstaňte na příjmu.
Budu zde citovat z knihy Budoucnost nepráce, kterou napsal autor Filip Dřímalka. V této knize se dozvíte, jak umělá inteligence dokáže plně automatizovat každý aspekt vašeho podnikání.
V dnešních výrobnách může zůstat zhasnuto
„Výrobní firmy v lecčems předběhly kanceláře. V nejmodernějších výrobách a skladech je dnes automatizováno téměř vše. Dokonce existuje i termín dark faktory označující továrny automatizované natolik, že v nich může zůstat zhasnuto. Co se inspirovat a přinést víc automatizace i do naších kanceláří.“
Chcete vlastní hru, přestože neumíte programovat? Není problém
„Designer Ammaar Reshi není programátor. Přesto vytvořil počítačovou hru. ChatGPT mu poradil, jak hru poskládá dohromady, Midjourney vytvořilo grafické prostředí, ve Sketchfab si upravil 3D modely a Replit naprogramoval samotný kód. Když si Reshi nevěděl rady, obrátil se na Clauda, AI model od společnosti Anthropic, který mu pomohl s drobnými opravami. Tento a tisíce podobných příběhů potvrzují, že opravdu vstupujeme do zlatého věku tvůrců.“
Lidská práce se v mnoha oborech stává nepotřebnou. Vše zajistí umělá inteligence
„Web můžeme vytvořit třeba v nástroji Webflow, který se napojí na ChatGPT pro práci s texty a se Stable Diffusion pro generování obrázků. Objednávky s branou přijímající platby z celého světa lze postavit na Stripe. O překlady se postará DeepL, audioveze namluví Play.ht a zákaznickou podporu necháme na virtuálním asistentovi Chatbase. Všechny tyto nástroje propojíme a v Make, ve kterém zároveň automatizujeme všechny procesy. A kdybychom chtěli tyto knihy i tisknout, službu napojíme na Cloudprinter a můžeme je rozesílat do celého světa.
Jak téhle době říkat jinak než zlatý věk tvůrců? Stačí dobrý nápad a technologie se postarají o zbytek. Už nemusíme investovat milióny, jen abychom si ověřili, zda nějaký z našich nápadů vůbec funguje. Stačí pospojovat existující služby a rychle zjistit, jestli před sebou máme něco, co lidi opravdu zajímá – nebo jestli bude lepší nápad pustit se do něčeho jiného.“
Kvůli tomu, že umělá inteligence dokáže zastoupit téměř všechny duševně vykonávané práce, tak desetitisíce lidí přicházejí o práci. Tento trend je nejvíce pozorován v USA, ale dostává se již i do Evropy.
Google AI propustí do konce roku 2024 přes 30 000 zaměstnanců.
T-mobile propustil v roce 2023 přes 5000 zaměstnanců.
Nokia v roce 2023 propustila 13 000 zaměstnanců.
A takhle bychom mohli pokračovat dál a dál:
Staré pořádky se hroutí. Staré rčení: „Vystuduj, ať z tebe něco bude, a najdi si jistou práci“, již neplatí. V dnešní době nic jako jistá práce neexistuje. Naopak hrát na takzvanou „jistotu práce“, je dnes největším rizikem kterého se můžete dopustit.
Pokud se nebudete bát podnikat s využitím umělé inteligence – což vám ušetří až 90% nákladů na zaměstnance – tak budete jako podnikatelé a tvůrci v této nové éře zažívat Zlatý věk a dá vám to obrovský náskok před konkurencí.
Facebook komentáře