Pyramidy jsou zřejmě jedním z nejvýraznějších architektonických zázraků lidské historie. Tyto monumentální stavby se objevují po celém světě, od starověkého Egypta po Jižní Ameriku, a stále nás fascinují svou dokonalou geometrií a tajemným původem. Kromě oficiálních teorií o jejich vzniku a účelu, existují i alternativní názory, které představují pyramidy jako zdroj mentální síly, energetické základny, nebo dokonce jako prostředky léčení, konzervace potravin či zachování síly a mladistvého vzhledu.
Pyramidy jako manifestace mentální síly
Jedním z alternativních pohledů na pyramidy je představa, že byly postaveny za pomoci lidské mentální síly. Tato teorie tvrdí, že starověcí stavitelé mohli využívat speciální techniky meditace a koncentrace, aby sestavili tyto monumentální stavby mentálním nadnášením kamenů stovky kilometrů na místo určení. Podle této perspektivy by pyramidy mohly být výsledkem spojení lidské vůle, energie a záměru.
V knize Největší záhady světa – Tajemné síly se o vzniku pyramid píše:
„Pyramida má v sobě velikou a mocnou energii My, co se zdržujeme v její blízkosti po léta, zdánlivě nestárnem. Pyramida nám pomáhá žít a dává nám nejen duchovní světlo. Ještě se nestalo, že by zde někdo zemřel a i nezkušení západní běžci prokáží slušnou kondici při běhu vzhůru. Sami se podivují, jakéhože to dosáhli výkonu. Ne, nikdy jsem za celých třicet let nebyl poražen, a ještě patnáct či dvacet let to zde jako „sázkař“ vydržím. Pyramida mi pomůže. A jak tyto božské kopce stavěli? Myslíte, že za pomocí desítek tisíc otroků a techniky? Kdepak kladkostroje a podobné nesmysly. Lidé tehdejší doby vládli totiž nesmírnou mentální energií a neměli vůbec zapotřebí sestavovat nedokonalé a v podstatě málo výkonné nástroje. Stavěli přesto velice rychle a naprosto bezchybně. Kámen dopravili na předem určené místo svou vůlí, zvedli jej ze země vlastní psychickou energií a transponovali vzduchem, a než ho usadili do kamenného lůžka, jednoduše svou duchovní silou odřízli přebytky hmoty a odklidili ji.
Proto do sebe kamenné bloky tak přesné zapadají a do mezer mezi nimi nestrčíte ani nůž. Poté povolili svoje duchovní pnutí a kámen usedl na své místo lehce jako vánek z pouště. Pyramidu postavilo ve starověkém Egyptě jen několik duchovně vybavených lidí.
Stejným způsobem vyvrtali tito duchovní lidé po celém Egyptě četné studny. Jednoduše položili na místo, pod nímž se nacházela voda, těžký kámen a poté jej svou energii tlačili pod zemský povrch třeba sto metrů, dokud z tohoto „vrtu“ nevytryskla voda. Zabralo to sotva tři čtvrtě hodiny a padesátimetrový „vrt“ byl hotov.
A tvář této kamenné sfingy? Duchovní lidé sem přenesli vzdušnou čarou těžké kameny, sestavili je a potom z budoucího obličeje sfingy odstranili přebytečnou hmotu. Ano, v tom je přece i princip současného evropského sochařství, ne? Jednoduše odstranit kamennou hmotu, která nemá na místě budoucího obličeje co dělat. V podstatě je to velice jednoduché…“
Pyramidy v léčitelství
Mnoho léčitelů a alternativních praktiků věří, že pyramidy mají léčebné vlastnosti. Tvrdí, že ležení nebo meditace v blízkosti pyramidy může pomoci zlepšit energetickou rovnováhu těla, zmírnit bolesti a stres, a dokonce podporovat psychické a emocionální uzdravení. Existuje několik různých pyramidových terapií, které jsou praktikovány po celém světě, ačkoli vědecké důkazy o jejich účinnosti jsou stále věcí sporu.
„A nesčetní léčitelé dneška vytvářejí pro své pacienty příkrovy v podobě pyramid a mají skvělé výsledky při léčení tělesných i psychických nemocí,“ píše se v knize.
Pyramidy jako konzervátory potravin
Jednou z nejzajímavějších alternativních funkcí pyramidy je teorie o jejich schopnosti uchovávat čerstvost potravin. Podle této perspektivy byly pyramidy používány jako speciální konstrukce pro skladování potravin, které mohly zpomalit proces rozkladu. Někteří tvrdí, že potraviny umístěné v pyramidě zůstávají déle čerstvé a méně náchylné k plísním a bakteriím.
„Dnes už je obecně známo a vědecky prokázáno, že pyramidy v sobě koncentrují nesmírnou energii z všehomíra. Kdo si doma postaví byť malou pyramidku pro uchovávání potravin, užasne, protože masité či mléčné výrobky zůstanou pod pyramidovitým příkrovem čerstvé mnohonásobně déle, než kdyby byly uloženy ve spolehlivé ledničce. Mnozí výrobci užitkových předmětů na tomto vědeckém faktu už zbohatli,“ píše se v knize.
Závěr
Moderní věda se snažila objasnit tajemství pyramid, s tvrzením, že sloužili jako obří hrobky faraónů, ale některé otázky stále zůstávají bez odpovědi. Skutečně by si někdo dal tu námahu, aby pak fyzicky stovky tunové kameny přemísťoval stovky kilometrů pro stavbu obří hrobky ve tvaru pyramidy?
Zdá se, že historie jak už to tak bývá byla pozměněná a zkreslená. Lidé, kteří neznají svoji historii se pak dají lépe ovládat. Pyramidy v podstatě složili jako zdroj energii, regenerace a pro načerpání duchovní a fyzické síly. V podstatě do jisté míry plnili funkci Med Beds. Lidé do nich chodili se regenerovat, uchovat si mladiství vzhled a prodloužit život a získat energii. Koneckonců samotná Bible říká, že lidé v dávných dobách žili i tisíc let. Měli v tom zásluhu právě pyramidy?
Pyramidy nás stále provokují svou záhadností a tajemnými vlastnostmi. Ať už věříme v jejich energetický potenciál, léčebné účinky nebo konzervační schopnosti, jedno je jisté: pyramidy zůstávají jednou z největších záhad lidské historie a nadále nás inspirují svým tajemstvím a krásou.
Facebook komentáře