Optimistický stav mysli je zdraví prospěšný, pesimistický naopak škodí. Moderní medicína zná tzv. placebo efekt. Možná však nevíte, že lidské myšlenky, emoce a přesvědčení nemění pouze fyzické tělo, ale také mohou zvrátit rakovinu.
Níže je několik skutečných případů rakoviny.
Pacientova nevýlečitelná rakovina rychle zmizela kvůli nedorozumění
V článku z roku 1957 nazvaném „Psychologické proměnné u lidské rakoviny“, publikovaném v Journal of Projective Techniques, zaznamenal Bruno Klopfer, známý psycholog, bizarní lékařský případ s nečekaným vývojem.
Pan Wright byl pacient se smrtelným lymfomem a měl nádory velké jako pomeranč na krku, hrudníku, podpaží, břiše a tříslech a také trpěl oteklou a zvětšenou slezinou a játry a také těžkou anémií. Jeho lékař Philip West se domníval, že umírá, a že mu už žádná léčba nepomůže. Wright však chtěl stále žít, a když byl v nemocnici, dozvěděl se, že nemocnice testuje nový lék proti rakovině s názvem Krebiozen, který mu dal naději.
Wright prosil doktora Westa, aby mu píchl nový lék, ale ten se ho snažil odradit a řekl, že Krebiozen pro něj není vhodný a že je to proti pravidlům. Přesto Wright nepřestával žádat a prosit a doktor West nakonec souhlasil, že to vyzkouší. Když se tři dny po injekci nového léku Dr. West vrátil po víkendu do nemocnice, byl ohromen, když viděl Wrighta, který předtím byl upoután na lůžko a neustále měl na sobě kyslíkovou masku, jak nyní chodí po místnosti a směje se se sestrami!
U ostatních pacientů v nemocnici, kteří rovněž podstupovali studii Krebiozen, však nedošlo k žádnému zlepšení a u některých dokonce došlo ke zhoršení. Lékaři prozkoumali Wrightovy léze a zjistili, že jeho nádory se během několika dní zmenšily o polovinu! Dr. West popsal, že nádory tají „jako sněhové koule na horkém sporáku“. Lidé v nemocnici tomu nemohli uvěřit, ale nemohli popřít, co viděli. Ten týden Dr. West pokračoval v léčbě Krebiozenem a dal mu další dvě injekce.
O deset dní později byly všechny Wrightovy příznaky pryč a byl propuštěn z nemocnice.
O několik týdnů později byl stále velmi zdravý. Asi o dva měsíce později Wright náhle viděl neustálý proud zpráv, že Krebiozen byl testován a nebyl účinný proti rakovině. Jeho nádory se rychle znovu objevily, vrátily se k předchozí závažnosti a byl znovu hospitalizován ve velmi depresivním a smutném stavu.
Dr. West znal Wrightovu optimistickou povahu a myslel si, že protože stejně neexistuje způsob, jak mu pomoci, mohl by ho také použít pro neškodný experiment. Učinil tedy odvážný pokus, ke kterému by se žádný moderní lékař neodvážil, když řekl Wrightovi, aby nevěřil novinám, protože Krebiozen je nejslibnější lék proti rakovině.
Wright se zeptal proč u něj došlo k recidivě rakoviny. Dr. West to dával za vinu snížení účinnosti léku v důsledku časového odstupu. A pak řekl, že existuje nově vylepšená verze Krebiozenu, která je dvakrát účinnější, a nemocnice ji brzy dostane. Wright byl potěšen, když slyšel tuto zprávu, a jeho naděje se vrátila.
Dr. West ho záměrně nechal pár dní počkat, aby zvýšil svá očekávání. O několik dní později Dr. West předstíral, že mu dal „dvakrát silnější dávku“ (což byl ve skutečnosti placebo roztok bez účinku). Výsledky této „léčby“ se ukázaly být ještě dramatičtější než první a Wrightovy nádory opět zmizely! A zmizela i tekutina v jeho hrudní dutině. Z nemocnice byl propuštěn podruhé a domů odešel v naprostém zdraví, což trvalo další dva měsíce.
Jednoho dne si Wright přečetl článek, že Americká lékařská asociace (AMA) oficiálně oznámila, že Krebiozen byl po rozsáhlých klinických studiích potvrzen jako neúčinný v boji proti rakovině. Poté se Wrightův nádor znovu objevil a o několik dní později byl znovu hospitalizován a zemřel za méně než dva dny.
Víra ji nechala žít „2 týdny života“
Rose měla akutní myeloidní leukémii a několik lékařů jí řeklo, že nebude žít déle než dva týdny. Okamžitě dostala intenzivní nemocniční péči a zahájila chemoterapii. Rose později řekla, že když jí lékaři řekli, že jí zbývají jen dva týdny života, viděla v místnosti zářit zlatobílé světlo a okamžitě věděla, že nezemře.
Během léčby Rose napsala slovo „čistá láska“ na štítek každé injekční lahvičky, včetně lahviček s chemoterapií. Její stav se postupně zlepšoval a nezaznamenala žádné vedlejší účinky chemoterapie. Rose žila dál.
Tento případ byl původně publikován v knize americké energetické léčitelky Barbary Brennanové s názvem „Hands of Light: A Guide to Healing Through the Human Energy Field“.
Pesimističtí pacienti s rakovinou plic
Deepak Chopra, americký odborník na medicínu mysli a těla, ve svých knihách „Peace Is the Way“ a „Creating Health: How to Wake Up the Body’s Intelligence“ uvádí dva případy vedoucí k vážnému zamyšlení, z nichž oba byli jeho pacienty.
- Mladá žena měla rentgenový snímek hrudníku, který odhalil stín, který vypadal jako rakovina plic, ale nemoc nebyla potvrzena. Zpráva ji však natolik rozrušila, že se její zdravotní stav rychle zhoršil a o pár měsíců později zemřela na rakovinu plic. Poté, když Chopra prohlížel její lékařské záznamy, našel rentgenový snímek z doby před více než pěti lety, který vykazoval o něco menší stín, který byl téměř totožný s tím na novějším rentgenovém snímku. Chopra spekuloval, že její bývalý lékař jí možná o stínu neřekl, nebo jí mohl jednoduše říct, že se o nic vážného nejedná, takže jí to před pěti lety nevyděsilo a nezpůsobilo nemoc.
- Čtyřiašedesátiletý dlouhodobý kuřák navštívil Chopru na běžnou zdravotní prohlídku. Protože byl v dobrém zdravotním stavu a neměl žádné příznaky nemoci, Chopra mu provedl pouze rentgen hrudníku. Rentgenový snímek však odhalil velkou lézi v levém dolním laloku jeho plic, která byla dále vyšetřena a bylo zjištěno, že odpovídá rakovině plic. Během tří dnů pacient začal vykašlávat krev, pak se u něj objevila dušnost a po dobu tří týdnů měl nepřetržitý kašel. O měsíc později zemřel na rakovinu plic.
Chopra poukazuje na to, že případy, jako je tento, ukazují, že rakovina se rychle rozšiřuje a vede ke smrti až poté, co je pacient upozorněn na její nebezpečí. Je to skoro, jako by pacient zemřel na diagnózu, ne na nemoc.
Chopra tomu říká „antiplacebo efekt“. Problém spočívá v myšlence pacientů: „Mám rakovinu a umřu.“ Psycho-fyzický mechanismus pacienta transformuje tuto myšlenku na řadu patologických změn. A díky tomu se jejich nemoci začaly rychle zhoršovat.
Záměry jsou úzce spjaty s DNA
Proč může lidská mysl ovlivnit fyzické tělo tak rychle a dramaticky? Vědci ve skutečnosti již dávno zjistili, že lidské myšlenky se odrážejí nejen ve větším biochemickém systému, ale také přímo v mikroskopické DNA a že toto spojení je zcela nezávislé na čase a prostoru.
Následující dva experimenty nám pomohou pochopit určité souvislosti.
Emocionální změny se okamžitě projeví v DNA
Gregg Braden, autor a inženýr bestsellerů New York Times, který se věnuje spojení spirituality a vědy, zmiňuje ve své knize „The Divine Matrix“ vědecký experiment v americké armádě. Experiment navrhl vynálezce polygrafu Cleve Backster a publikoval ho v roce 1993 ve vydání Advances.
Výzkumníci odebírali biopsie od subjektů a umístili vzorky DNA tkání do komory určené k měření elektrických změn v DNA. Subjekty zároveň zůstaly v jiné místnosti ve stejné budově a sledovaly sérii „emocionálně stimulujících“ videí.
Výzkumníci sledovali jak emoční reakce subjektu, tak elektrické změny v jeho/její DNA, a výsledky ukázaly, že když subjekt zažil emoční vzestup nebo pokles, došlo v jeho DNA k okamžité a intenzivní elektrické reakci.
Vědci chtěli zjistit, zda toto spojení mezi subjekty a jejich DNA bylo ovlivněno vzdáleností. Proto oddělili subjekty od jejich DNA na vzdálenost 564 km a experiment zopakovali. A změny stále probíhaly současně!
Vzorek DNA byl odebrán z těla subjektu a již s ním neměl pevné molekulární spojení. Jak mohl vzorek DNA znát emoční změny subjektu?
Braden věří, že živé buňky spolu komunikují prostřednictvím neznámé formy energie, která není ovlivněna časem ani vzdáleností. Toto není lokalizovaná forma energie, protože je všudypřítomná. Dalším možným vysvětlením je, že lidské vědomí existuje v každé buňce lidského těla, jinými slovy, vědomí a fyzické tělo jsou dvě strany téže mince.
Tento experiment dokazuje, že změny lidských emocí se okamžitě projeví v DNA člověka. A následující experiment také zjistil, že lidská mysl dokáže změnit DNA ostatních.
Mysl může změnit tvar vláken DNA
Tento zajímavý experiment, publikovaný v roce 2003 HeartMath Institute v Kalifornii, ukázal, že lidé mohou používat svou mysl ke změně molekulárního tvaru DNA jiných lidí, utahováním nebo uvolňováním jejích dlouhých vláken.
HeartMath Institute vyvinul techniku (která zahrnuje zklidnění mysli, přesun vědomí do oblasti srdce a zaměření se na pozitivní emoce), kterou lze použít ke zvýšení „soudržnosti srdce“ a uvedení fyziologie těla do vysoce uspořádaného harmonického stavu (stav zdraví).
Výzkumný tým umístil lidskou DNA do uzavřených zkumavek, zkumavky umístil do kádinek a poté rozdal 28 kádinek 28 subjektům. Mezi nimi 10 absolvovalo předchozí školení v technice soudržnosti srdce, zatímco dalších 18 nebylo vyškoleno.
Během experimentu subjekty držely kádinky v rukou (aniž by se dotýkaly zkumavek obsahujících vzorky DNA), soustředily své vědomí na oblasti svého srdce a vyvolávaly pocity lásky a vděčnosti zevnitř, poté následovaly pokyny „utáhnout“ nebo „uvolnit“ dlouhá vlákna DNA. Vědci zároveň měřili tvarové změny vláken DNA ultrafialovým absorpčním spektrometrem a sledovali emocionální a fyziologický stav subjektů pomocí elektrokardiografu.
Výsledky experimentu
Soudržnost srdce těch, kteří absolvovali školení, se zvýšila a změnila tvar vzorků DNA o 10 až 25 procent. Čím vyšší je „soudržnost srdce“, tím větší je změna tvaru DNA. Pokud by však subjekty nepoužily techniku nebo nevyslaly myšlenky na změnu tvaru DNA, ve vzorcích DNA by nedošlo k žádným změnám.
Netrénovaný subjekt vstoupil do laboratoře v rozrušeném a depresivním stavu. Jeho srdeční tep byl nepravidelný a se spoustou negativních emocí se nedokázal soustředit, aby vyvolal nějakou pozitivní emoci. Přesto stále souhlasil s testem a výsledky byly velmi neobvyklé. Přestože měl potíže se soustředěním myšlenek, jeho vzorek DNA změnil tvar a došlo k neobvyklému posunu křivky spektra. Vědci uvedli, že se jedná o extrémně vzácný efekt a že fyzikální a chemické struktury molekul DNA mohly být změněny.
Mělo v tomto experimentu „utažení“ nebo „uvolnění“ dlouhých řetězců DNA nějaký význam?
Vědci uvedli, že jde o relevantní proces v činnosti živých organismů, zahrnující replikaci, opravu a transkripci DNA, což jsou důležité buněčné funkce.
Proto tento experiment naznačuje, že když je člověk vysoce koncentrovaný na udržovaní pozitivních emocí, jeho mysl může ovlivnit činnosti na buněčné úrovni prostřednictvím typu neznámých „energetických interakcí“. Výzkumníci naznačují, že soudržnost srdce se zdá být nezbytná k tomu, aby toto energetické pole fungovalo, a že může být klíčem k pochopení některých nevysvětlitelných jevů, jako je placebo efekt, spontánní remise rakoviny a léčivé síly modlitby nebo víry.
Cesta k sebeléčení
Moderní věda pochopila sílu neboli energii lidského ducha. Pokud jsou lidská mysl a tělo skutečně propojeny tak významným způsobem, jak můžeme upravit svůj vnitřní svět, abychom mohli překonat závažnou nemoc, jako je rakovina?
Podle Bernieho Siegela, amerického lékaře a autora, který se specializuje na psychoterapii rakoviny a chronických onemocnění, je imunitní systém těla dostatečně silný na to, aby překonal rakovinu, pokud není narušen, a imunitní systém lze posílit zvýšením sebeidentifikace a všímavosti v akci.
Siegel poukazuje na to, že lidé, kteří jsou zázračně vyléčeni ze svých nemocí, nemají jen představu, že „nechtějí zemřít“, ale mají také odhodlání „něco učinit“. Rozhodnou se pro to, aby jejich život stál za to žít, nebo aby našli smysl svého života dříve, než zemřou. Když začnou směřovat k tomuto cíli, dějí se zázraky.
Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: theepochtimes.com
Facebook komentáře